REKLAMA

Zima na drogach! Są pierwsze zdarzenia na jezdniach

Od kilku dni prognozy pogody mówiły o opadach śniegu w powiecie koneckim w czwartek. Wydaje się jednak, że na wielu drogach zima mimo to zaskoczyła zarówno drogowców, jak i kierowców. Informujecie nas o nieodśnieżonych odcinkach w wielu miejscowościach, doszło też do pierwszych zdarzeń drogowych. 

REKLAMA

Foto: Koneckie Patrole, Paweł Mendrygał, Emil Pendowski

Od wczesnych godzin porannych otrzymujemy od Was informacje o trudnych warunkach na drogach gminnych, powiatowych, a nawet wojewódzkich. Doszło też do pierwszych kolizji w naszym regionie:

-„Dziś w miejscowości Wyszyna Machorowska doszło do zdarzenia drogowego. Z naszych wstępnych ustaleń wynika że kierujący pojazdem marki Fiat Ducato w wyniku niedostosowania prędkość do panujących warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wpadł w poślizg, a następnie uderzył w słup oświetleniowy. Do szpitala na konsultacje medyczną zostało zabranych dwóch pasażerów. Pas ruchu w kierunku miejscowości Fałkow jest zablokowany ruchu odbywa się wahadłowo” – mówi nam sierżant sztabowy Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Drugie groźne zdarzenie miało miejsce na ulicy Kieleckiej w Końskich, gdzie ciągle występują bardzo duże utrudnienia drogowe –„Z naszych wstępnych ustaleń wynika że dziś w miejscowości Końskie na ul. Kieleckiej kierujący pojazdem VW Transporter na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem marki Volkswagen Crafter. Do szpitala na konsultacje medyczną została zabrana pasażerka pojazdu VW Transporter. Na ten moment droga jest zablokowana w obu kierunkach, ruch odbywa się objazdami przez ul Leśna, Południowa, Polna” – mówi Przygodzka.

REKLAMA

One thought on “Zima na drogach! Są pierwsze zdarzenia na jezdniach

  1. mieszkaniec osiedla pisze:

    Końskie, osiedle, godz.10:30.
    Słabo odśnieżony chodnik, wydeptana ścieżka przez ludzi, zero piachu. Rozglądam sie po okolicznych blokach. Nie ma nikogo kto by sypał piachem, zero, nic. Żaden chodnik nie posypany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *