REKLAMA

Zimowa Szkoła Liderów – ferie z ZDZ Końskie [zdjęcia]

Zimowa Szkoła Liderów – to propozycja dla młodzieży, która chce aktywnie spędzić wolny czas podczas ferii zimowych. Szkoły ZDZ w Końskich podczas ferii zimowych organizują szereg warsztatów, które nieprzypadkowo będą nosić nazwę Zimowej Szkoły Liderów. Wszystkie zajęcia odbędą się w drugim tygodniu ferii w budynku szkoły przy ulicy Piłsudskiego. Wstęp wolny. Zainteresowani więcej informacji znajdą poniżej oraz na facebookowym wydarzeniu – TUTAJ. Dla aktywnych uczestników zajęć przewidziane są upominki. 

REKLAMA

Drugi tydzień ferii zapowiada się bardzo aktywnie w budynku ZDZ przy ul. Piłsudskiego w Końskich.

„Jedynym sposobem, aby wykonać świetnie pracę jest ją kochać” – te słowa Steve’a Jobs’a przyświecają tegorocznym warsztatom w ZDZ.
Nikt nie rodzi się liderem, ale odkrycie swojego potencjału, to początek drogi do sukcesu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, Szkoły ZDZ w Końskich oferują otwarte warsztaty, które będą odpowiedzią na zainteresowania uczniów oraz przestrzenią do rozwijania swoich pasji. Nauczyciele koneckiego ZDZ w drugim tygodniu ferii będą realizować zajęcia, które swoją tematyką oraz formami pracy, będą rozwijać w młodzieży cechy współczesnego lidera.

REKLAMA

Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w przygotowanych wykładach i zajęciach praktycznych. Warsztaty są dedykowane wszystkim uczniom, którzy chcą aktywnie i ciekawie spędzić ferie zimowe. W szczególności jednak są to warsztaty skierowane do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, którzy już niedługo będą musieli wybrać dalszą ścieżkę kształcenia. Poznanie swoich zainteresowań oraz mocnych stron stanowi kluczową odpowiedź na pytanie, jaką szkołę wybrać. Szkoły ZDZ w Końskich podczas warsztatów oferują młodzieży bezcenną możliwość rozwoju swoich pasji oraz poznania nowych dziedzin, które być może okażą się ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Lider to osoba z pasją,dlatego warsztaty poprowadzą ludzie z pasją – doświadczeni nauczyciele i trenerzy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą w koneckim ZDZ. Warsztaty to przede wszystkim różnorodna tematyka. Szkoła zorganizuje między innymi warsztaty językowe, czy kulinarne.

Co i kiedy czeka na zainteresowanych podczas Zimowej Szkoły Liderów?

W poniedziałek 03.02 w godzinach 10:00 – 14:00 odbędą się warsztaty języka angielskiego.
Dobry lider to osoba, która potrafi się skutecznie komunikować i zarządzać zespołem, także z wykorzystaniem języków obcych. Dbałość o język i sprawne władanie nim, to jedna z dróg do zostania dobrym liderem. Dzięki warsztatom młodzież pozna i wzbogaci swoje umiejętności lingwistyczne, które są niezbędne w dzisiejszym świecie.

We wtorek 04.02 w godzinach 10:00 – 14:00 odbędą się warsztaty sportowe.
Lider to osoba, która potrafi zadbać nie tylko o zespół ale także o siebie. Zespół jest tak silny, jak najsłabsze jego ogniwo. Dzięki aktywności fizycznej młodzież może nauczyć się pracowitości i cierpliwości, które odgrywają istotną rolę w życiu lidera. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się, jak dbać o swoją kondycję na co dzień oraz jak wykonywać ćwiczenia, także bez profesjonalnego sprzętu i trenera.

W środę 05.02 w godzinach 10:00 – 14:00 odbędą się warsztaty logistyczne.
Logistyka nie jest wszystkim, lecz wszystko bez logistyki jest niczym. Lider to organizator. To osoba, która potrafi zarządzać innymi, ich czasem i zadaniami. Lider to osoba, która potrafi się przystosować do każdych warunków i umieć wykorzystać je na swoją korzyść. Dzięki tym warsztatom będzie można poznać codzienny wymiar logistyki, nauczyć się podstawowych pojęć związanych z logistyką, a także poznać w jaki sposób logistyka wpływa na nasze życie.

W czwartek 06.02 w godzinach 10:00 – 14:00 odbędą się warsztaty w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa.
Lider to osoba, która potrafi reagować na sytuacje kryzysowe. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i kierować innymi. Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa pomogą młodzieży nauczyć się, jak rozpoznawać zagrożenia i jak na nie odpowiednio reagować. Dzięki tym warsztatom młodzież zdobędzie podstawowe umiejętności, które przygotują ich do działania w obliczu zagrożonego życia i zdrowia ludzkiego. Nauczą się, jak udzielać pomocy osobom poszkodowanym
w różnych zdarzeniach, a także będą mogli poznać tajniki służby i pracy w służbach i formacjach mundurowych.

W piątek 07.02 w godzinach 10:00 – 14:00 odbędą się warsztaty kulinarne.
„Kuchnia to ciężkie środowisko, kształtujące wyjątkowo silne charaktery” – Gordon Ramsay. Szef Kuchni niewątpliwie musi być liderem. Musi także umieć pracować w zespole. Dobry Szef Kuchni uczy się całe życie, a korzystanie z nadarzających się okazji do nauki oraz chęć podnoszenia swoich umiejętności to cecha dobrego lidera. Dzięki warsztatom kulinarnym młodzież nie tylko pozna tajniki procesów kulinarnych oraz kulinarny savoir vivre, ale przede wszystkim nauczysię pracy w zespole i komunikacji.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *