REKLAMA

Zlikwidowano miejsce nielegalnego hazardu w Końskich

W piątek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z funkcjonariuszami ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach zabezpieczyli 4 zestawy komputerowe, mogące służyć do nielegalnych gier hazardowych oraz 1750 złotych w gotówce. Ustawodawca za tego typu przestępstwo przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

REKLAMA

– „Koneccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, złożyli w miniony piątek służbową wizytę w jednym z lokali na ternie Końskich. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą być tam prowadzone nielegalne gry hazardowe. W trakcie czynności ich przypuszczenia się potwierdziły. Zabezpieczone zostały cztery zestawy komputerowe oraz pieniądze w kwocie 1750 złotych, pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa. Urządzenia oraz gotówka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania” – mówi st. sierż. Marta Przygodzka, Oficer prasowy KPP w Końskich.

REKLAMA

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za nielegalny hazard grozi kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych za każde urządzenie oraz do 3 lat więzienia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *