REKLAMA

Złodziej bmw próbował uciec policjantom. Jeździł pod wpływem alkoholu i narkotyków

Kilka dni temu policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży pojazdu bmw na terenie Końskich. W trakcie zatrzymania 28-latek podjął próbę ucieczki, jednak szybko wpadł w ręce funkcjonariuszy. Podczas przeprowadzania czynności okazało się, że był on pod wpływem alkoholu i narkotyków. Na swoim koncie ma również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Pod koniec sierpnia bieżącego roku, policjanci z koneckiej jednostki otrzymali zgłoszenie, że na terenie Końskich skradzione zostało auto marki bmw. Policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli typowania osób, mogących przyczynić się do tego zdarzenia.

Trop prowadził na teren gminy Radoszyce, gdzie w poniedziałek policjanci rozpoczęli swoje czynności. Jeszcze przed południem, funkcjonariusze zauważyli skradziony pojazd, którym poruszał się dobrze im znany 28-latek. Podczas próby zatrzymania go do kontroli, rozpoczął ucieczkę w kierunku pobliskiego lasu.

REKLAMA

Po krótkotrwałym pościgu uciekinier został zatrzymany. Podczas interwencji okazało się, że nie dość że kierował kradzionym pojazdem, to jeszcze pod wpływem alkoholu i środków odurzających. W jego organizmie był blisko promil alkoholu i jak wykazał tester narkotykowy – amfetamina. Dodatkowo mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w poszukiwanym pojeździe funkcjonariusze znaleźli kradzioną tablicę rejestracyjną. 28-latek dziś rano usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Finalnie może grozić mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *