REKLAMA

Znamy mistrzów XIII Cross Maratonu [zdjęcia, wideo]

Punktualnie o 9.00 w sobotę w Sielpi ruszył już XIII Cross Maraton pod tytułem „Przez Piekło do Nieba”. Na starcie zobaczyliśmy ponad 200 uczestników. Najszybszy był Karol Grzabda z Mirowa, który uzyskał czas 2:54:22. 

REKLAMA

Uczestników maratonu przywitał Wojciech Pasek – prezes PTTK Końskie – organizacji, która jest głównym organizatorem zawodów. –„To trzynasta edycja i mam nadzieję, że obędzie się bez jakiś organizacyjnych wpadek i przykrości i że wszyscy osiągnięcie linię mety tak jak stoicie teraz na starcie.” – mówił prezes Pasek.

Na dystansie klasycznego maratonu trasa wynosiła 42 km 195 m (pętla długości 14 km pokonywana trzykrotnie plus 195 m dobiegu). Limit czasu na jej pokonanie to 7 godzin. Trasa w półmaratonie wynosiła 21,1 km (jedna pętla). Należało ją zakończyć w ciągu 6 godzin. Można było ją pokonywać biegiem, marszem lub po prostu spacerem. Większość z uczestników zdecydowało się na maraton. Na jego staracie stanęło dokładnie 125 osób, kolejnych 80 uczestników spróbowało swoich sił w półmaratonie. Zawodnicy przyjechali do nas z różnych miejscowości w całym kraju: Katowic, Radomia, Radomska, Leżajska, Gliwic, Zwolenia, Kielc, czy Ćmińska. –„Który to raz? Od 2013 roku co roku jestem na Cross Maratonie, kolega jest czwarty raz. Co roku wracam, bo coś tutaj ciągnie. Tutaj piękne okoliczności przyrody sprawiają, że chce się tutaj biegać po lesie i jest super. Pogoda praktycznie też co roku dopisuje, nie ma na co narzekać. Organizacja też jest na najwyższym poziomie.” – opowiedzieli nam tuż przed startem Andrzej Opoka z Kielc oraz Rafał Dulewicz z Końskich.

REKLAMA

Jak nazwa wskazuje jest to cross maraton, a więc trasa wiodła przez koneckie lasy wokół Sielpi, Nieba oraz Piekła. Po godzinie 16 w ośrodku Łucznik odbyła się dekoracja. Najlepszym wręczono puchary. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie oryginalny medal i pamiątkowy dyplom. W ramach Cross Maratonu rozgrywane były również Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Biegu Maratońskim. Wiemy już, że maraton wygrał Karol Grabda z Mirowa, drugi był Zenon Stępień z Kielc, a trzeci Jacek Długosz ze Starachowic. Wśród kobiet triumfowała Milena Grabska-Grzegorczyk z Pabianic przed Iloną Werenkowicz-Wroną z Pawłowa oraz Klaudią Szmigiel z Mniowa.  Imprezę swoimi patronatami objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Znamy mistrzów XIII Cross Maratonu [zdjęcia, wideo]

  1. Krzysztof pisze:

    Karol Grabda, a nie grzabda wygrał.

Dodaj komentarz