REKLAMA

Znani skoczkowie narciarscy odwiedzili powiat konecki! [foto]

W środę bawili się na koncercie ludowym w Sielpi (relacja z koncertu TUTAJ), a w czwartek spotkali z burmistrzem Radoszyc Michałem Pękalą. Mowa o znanych skoczkach narciarskich: Klemensie Murańce i Łukaszu Rutkowskim. 

REKLAMA

Klemens Murańka i Łukasz Rutkowski wraz z burmistrzem Radoszyc Michałem Pękalą.

Skoczkowie w naszym regionie wypoczywają, ale przybyli tu nieprzypadkowo. Mieli spotkać się z burmistrzem Radoszyc Michałem Pękalą by omówić pewien pomysł. –„Chcemy we wrześniu zorganizować takie edukacyjno-rozrywkowe spotkanie z naszymi skoczkami. Nie tylko Murańką i Rutkowskim, ale i kimś jeszcze z kadry narodowej o kim póki co mówić nie chce. Oczywiście spotkanie to ma być przede wszystkim zachętą dla naszej młodzieży do uprawiania sportu, ale udział w nim wziąć będą mogli wszyscy mieszkańcy.” – zapowiada włodarz.

Póki co skoczkowie odbyli wstępne rozmowy z burmistrzem, a wcześniej zwiedzali Sielpię i wzięli nawet udział w koncercie polonijnego zespołu ludowego „Wesoły Ludek” oraz naszych młodzieżowych zespołów „Mały Dziebałtów” i „Mała Korniczanka”. Tuż po nim  zapewniali, że bawili się znakomicie!

REKLAMA

Klemens Murańka to czterokrotny medalista Mistrzostw Świata Juniorów (3 srebrne i 1 złoty medal), a także brązowy medalista seniorskich mistrzostw (brąz w drużynie w Falun). Łukasz Rutkowski w swojej karierze zdobył brązowy medal w drużynowym konkursie na juniorskich mistrzostwach świata.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *