REKLAMA

Zobaczcie powtórkę XVII Zaduszek Jazzowych online [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się koncert grupy „Kuba Kowalski Quartet” podczas XVII edycji Zaduszek Jazzowych, znanych także jako Markowe Granie. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się bez udziału publiczności. Koncert był dostępny u nas na żywo, a teraz zapraszamy Państwa do obejrzenia retransmisji. Znajdziecie ją poniżej.

REKLAMA

„Niestety w tym roku bardzo nietypowo, bo bez udziału publiczności, ale mam nadzieję, że stali bywalcy już są z nami. Że wszystkie komputery, telefony, urządzenia, na których możecie nas odbierać są już włączone. Szanowni Państwo, przez te 17 lat, od kiedy organizujemy Zaduszki na tej naszej scenie stanęło wielu artystów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Gościliśmy muzyków ze Stanów Zjednoczonych, z Hiszpanii, ze Skandynawii. W większości byli to polscy artyści. W zeszłym roku na XVI Zaduszkach wystąpiła grupa Laboratorium, ikona muzyki jazz-rockowej, dwa lata temu Marek Napiórkowski ze swoim projektem Nowy Jork – Warszawa, a trzy lata temu również wielka ikona, zespół Sting Conection […] Za chwilę na tej scenie pojawią się artyści, którzy są gwiazdą XVII Zaduszek Jazzowych. Młodzi, wspaniali ludzie z wielką przyszłością. Chociaż ich formacja powstała niedawno, bo w 2017 roku, mają już na swoim koncie mnóstwo sukcesów, koncertów oraz w perspektywie nagranie jakiegoś autorskiego materiału” – przemawiał Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

„Kuba Kowalski Quartet” to formacja jazzowa, która powstała jesienią 2017 roku. Grupę tworzą młodzi, lecz niezwykle zdolni, pełni energii muzycy – laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, a przede wszystkim studenci najlepszych uczelni muzycznych w Polsce, gdzie kształcą się pod okiem wybitnych pedagogów takich jak np. Włodzimierz Pawlik – laureat nagrody Grammy. Zespół tworzą Kuba Kowalski grający na trąbce i flugelhornie, Anna Pawłowska – kontrabas, gitara basowa, Przemysław Stefańczyk – klawisze, Tomasz Dąbrowski – perkusja. Gościnnie podczas koncertu wystąpił Mikołaj Tarczyński – gitara.

REKLAMA

Koncert świetnie przyjął się w internecie podczas realizowanej przez nasz portal transmisji na żywo. Odtworzyło ją około półtora tysiąca osób, a aktywna na czacie publiczność pisała ciepłe komentarze w stronę muzyków, jak również prosiła o bis podczas grania ostatniego utworu.

Zaduszki Jazzowe, czyli Markowe Granie to koncert, który przez wiele lat organizowany był w Klubie Osiedlowym KAESEMEK. Wraz z przejściem z tamtej jednostki kultury do MGDK Końskie dyrektora Piotra Salaty przeniesiono i miejsce organizowania Zaduszek Jazzowych. Jak nazwa wskazuje koncert poświęcony jest zmarłemu przedwcześnie, 17 lat temu, znanemu koneckiemu muzykowi Markowi Cieślakowi.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *