REKLAMA

Żołnierze dostarczyli 7 ton żywności potrzebującym z gminy Smyków [zdjęcia]

W minionym tygodniu żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej pomogli w rozwiezieniu 7 ton żywności do najbardziej potrzebujących mieszkańców z gminy Smyków zakwalifikowanych do ministerialnego programu pomocy żywnościowej. Do tej pory mieszkańcy sami odbierali żywność w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ale w związku z koronawirusem i koniecznością pozostania w domach do akcji wkroczyło wojsko.

REKLAMA

„Dziś, w związku z sytuacją w kraju i zagrożeniem zarażeniem koronawirusem nie możemy pozwolić na to, aby mieszkańcy musieli sami do nas docierać. O pomoc poprosiliśmy wojsko. 6 kwietnia żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej zapewnili transport żywności z Kieleckiego Banku Żywności do gminy Smyków. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Smykowie przygotowali paczki, które zostały w dniu 8 kwietnia dostarczone do miejsca zamieszkania osób zakwalifikowanych do pomocy w ramach programu przez żołnierzy WOT. Bardzo zależało nam na tym, aby żywność trafiła do mieszkańców w tym trudnym okresie, w jakim wszyscy się znaleźliśmy” – na fanpage’u gminy Smyków pisze Renata Marzec, kierownik GOPS Smyków.

REKLAMA

Do pomocy w ramach ministerialnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 na terenie Gminy Smyków zakwalifikowano zgodnie z wymaganymi kryteriami 189 rodzin, liczba osób w tych rodzinach to 440 osób. Pierwsze paczki żywnościowe na terenie gminy Smyków zostały wydane już w styczniu, gdzie mieszkańcy indywidualnie odbierali paczki żywnościowe.

„W imieniu mieszkańców składam gorące podziękowania dla żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Smykowie za poświęcenie i nieocenioną pomoc w dostarczeniu paczek żywnościowych w tym trudnym dla wszystkich czasie” – dodaje Renata Marzec.

W paczkach dostarczono potrzebującym żywność hermetycznie zapakowaną z długą datą ważności. Trafiły do nich między innymi takie produkty jak: makaron jajeczny, mleko UHT, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, olej rzepakowy, koncentrat pomidorowy, buraczki. Łącznie mieszkańcy gminy Smyków otrzymali 7 ton żywności.

Zdjęcia (gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *