REKLAMA

Zwyrodnialec zakopał żywcem psa. Uwolnili go policjanci!

Dzięki dobrej postawie obywatelskiej udało się uratować psa, którego ktoś zakopał żywcem w jednej z miejscowości pod Końskimi. W tej sprawie skutecznie interweniowali nasi policjanci wspólnie ze strażakami. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„Dzisiaj po godzinie 12:00 dostaliśmy informację, że na jednej z posesji w miejscowości pod Końskimi znajduje się zakopany do połowy żywy pies. Jego głowa znajdowała się ponad ziemią, zwierzę żyło: jęczało, szczekało, warczało.”  – informuje Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Taki widok zastali przybyli na miejsce policjanci. Zakopany pies był bardzo agresywny i niemal niemożliwym było podejście do niego. Funkcjonariusze powiadomili lekarza weterynarii z Kielc oraz poprosili o pomoc strażaków. Wspólnie z druhami rozpoczęli akcję wykopywania zwierzęcia. –„Przed uwolnieniem lekarz musiał podać zwierzęciu środek farmakologiczny by je uspokoić. Dopiero wtedy ratownikom udało się wydostać psa.” – opowiada starszy sierżant Piotr Przygodzki.

REKLAMA

Po wykopaniu psa lekarz weterynarii stwierdził, że jest on bardzo zaniedbany i zabrał go do lecznicy w Kielcach.

Podejrzewanym o dokonanie tego czynu jest 54-letni właściciel zwierzęcia. Natomiast czynności w tej sprawie są jeszcze prowadzone. Do zdarzenia na pewno powrócimy w naszym portalu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *