REKLAMA

130 osób przejechało Radoszycką Szprychę z międzynarodowym akcentem [zdjęcia]

Można już jednoznacznie stwierdzić, że rajd rowerowy „Radoszycka Szprycha” przyjął się jako impreza towarzysząca świętu gminy Radoszyce. Już drugi rok z rzędu w sobotę przed festynem „Radoszyczanie Dzieciom” w tej gminie organizowane jest rowerowe święto. 

REKLAMA

Uczestnicy II Radoszyckiej Szprychy.

Przed rokiem w rajdzie udział wzięły 82 osoby, wczoraj nieco ponad 130 cyklistów zmierzyło się z 22 kilometrową trasą: Radoszyce – stadion, ul. Leśna, Wisy, Małe Grodzisko, Bór Wilczkowski, Wilczkowice, Momocicha, Pakuły, Radoszyce -stadion. Wydarzenie organizowało Radoszyckie Towarzystwo Cyklistów RANAR na czele z inicjatorem „Radoszyckiej Szprychy” i szefem stowarzyszenia Marianem Jankowskim. Organizatorzy po drugiej edycji rajdu są przekonani, że na stałe wpisze się on w kalendarz sportowych imprez w tej gminie.

REKLAMA

Tegoroczona „Radoszycka Szprycha” przyciągnęła wielu działaczy samorządowych, w tym oczywiście miejscowego burmistrza Michała Pękalę. Rajd uznać można za międzynarodowy, bo wziął w nim udział także mer zaprzyjaźnionego z Radoszycami Bracławia z Ukrainy – Vitalij Mazur.

Każdy uczestnik po przyjeździe na metę otrzymał certyfikat uczestnictwa i ciepły posiłek. Organizatorzy przewidzieli także puchary dla najliczniej reprezentowanych grup, najmłodszego i najstarszego uczestnika. Każdy kto wziął udział w rajdzie automatycznie weźmie także udział w losowaniu nagród i upominków. Wręczenie wszystkich statuetek i nagród odbędzie się podczas niedzielnego festynu „Radoszyczanie Dzieciom”.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “130 osób przejechało Radoszycką Szprychę z międzynarodowym akcentem [zdjęcia]

  1. Pingback: Radoszycka Szprycha na zakończenie wakacji | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA