REKLAMA

9-latka potrącona na pasach w Stąporkowie [foto]

Pierwszy dzień wakacji źle rozpoczął się dla 9-latki w gminie Stąporków. Dziewczynka jadąca rowerem została potrącona na przejściu dla pieszych. 

REKLAMA

Foto: Grzegorz Teper / Koneckie Patrole

Do zdarzenia doszło około godziny 11 w Stąporkowie przy ulicy Piłsudskiego, czyli na drodze krajowej nr 42 –„Ze wstępnych ustaleń wynika, że w kierunku Końskich jechało osobowe renault, którym kierowała trzeźwa 26-latka. W tym samym kierunku chodnikiem poruszała się 9-letnia rowerzystka. Dziewczynka skręciła w lewo w kierunku oznakowanego przejścia dla pieszych i wjechała wprost pod jadący pojazd. Z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala w Kielcach” – relacjonuje starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA
REKLAMA

3 thoughts on “9-latka potrącona na pasach w Stąporkowie [foto]

  1. Współczuję dziecku, że wakacje tak się dla tej dziewczynki zaczęły.
    Ale z drugiej strony ile razy się powtarza, że na przejście dla pieszych WPROWADZAMY rower a NIE WJEŻDŻAMY na nim (wyjątek stanowi ścieżka rowerowa).
    Prosta zależność! Jeżeli jest znak drogowy D-6 (taki na słupku niebieski znak, na którym i na tle białego trójkąta jest sylwetka idącego człowieka) to z roweru ZSIADAMY przed przejściem i rower PRZEPROWADZAMY. Rodzice dajcie sami przykład i uczcie tego dzieci, jak prawidłowo poruszać się po drodze. Bo życie ma się tylko jedno!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *