REKLAMA

Ciekawy wernisaż w KSWP [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w siedzibie KSWP w Końskich odbył się wernisaż prac absolwentów i uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

REKLAMA

Spotkanie otworzyła wiceprezes KSWP Beata Napierała, która przywitała przybyłych gości. –„Witam nasze władze, p. burmistrza Obratańskiego, p. burmistrza Jasińskiego. Naszych zaprzyjaźnionych p. dyrektora Fijałkowskiego p. Elę Więckowską i witam wszystkich przybyłych: młodzież, naszych wspaniałych artystów. Mamy przyjemność nie pierwszy raz już gościć naszych młodych artystów. Dzisiaj jesteśmy w troszkę okrojonym gronie, ale poczujcie się wyjątkowo, bo tylko prawdziwy, autentyczny miłośnik sztuki zechce poświęcić tak piękne popołudnie i spędzić ten czas właśnie w towarzystwie sztuki i ludzi sztuki.” – mówiła we wstępie Beata Napierała, wiceprezes KSWP Końskie.

O okolicznościach powstania wystawy opowiedziała dyrekcja i kadra dydaktyczna ZPSP. Wystawa składa się z prac prezentujących poszczególne specjalności nauczania w szkole, są to m.in. ceramika, rzeźby, gobeliny wykonane na ramie tkackiej, tkaniny nicielnicowe powstałe na krośnie, czy obrazy wykonane tradycyjną techniką malarską i pozłotniczą. Na szczególną uwagę zasługują tkaniny eksperymentalne wykonane w technice EBRU, tzw. barwienie tkaniny.

REKLAMA

Swoje miejsce na wystawie mają również prace najmłodszych podopiecznych kieleckiego plastyka, którzy poprzez obrazy zinterpretowali muzykę Romualda Twardowskiego. Prace te można oglądać również w katalogu „Świętokrzyskie dni muzyki” Filharmonii Świętokrzyskiej.

Wystawę można zwiedzać w siedzibie KSWP Końskie ul. Staszica 2 A, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA