REKLAMA

‚Credo’ Mikołaja Wróbla znów podbije Amerykę

W lutym tego roku pochodzący ze Stąporkowa Mikołaj Wróbel uczestniczył w 48. Independent Short Film Festival w Hollywood w Los Angeles ze swoim autorskim filmem „Credo”. Teraz dzieło zostało nominowane do nagrody podczas Festival of Cinema NYC w Nowym Jorku!

REKLAMA

Mikołaj Wróbel to absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie. Filmy zaczął kręcić już jako nastolatek – początkowo z ekipą szkolnych kolegów i koleżanek. Młody filmowiec już 4 sierpnia po raz drugi w tym roku weźmie udział w festiwalu krótkich filmów w Stanach Zjednoczonych. Tym razem będzie to Festival of Cinema New York City, a „Credo” będzie miało swoją premierę w nowojorskich kinach.

REKLAMA

Stąporkowski twórca najprawdopodobniej wybiera się na to wydarzenie w towarzystwie Mateusza Śliwy, który przy filmie był odpowiedzialny za zdjęcia.

„Credo” opowiada historię Tomka Bukowskiego, taryfiarza, który pracuje na nocnej zmianie. Mężczyzna ma kochającą żonę – Ewelinę. Wiedzie spokojne życie poza… No właśnie. Bukowski posiada również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

WYSTĘPUJĄ:
Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota, Andrzej Cempura.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *