REKLAMA

Cysterna z gazem wywróciła się w gminie Stąporków. Akcja zakończona pomyślnie [foto]

W okolicach miejscowości Wielka Wieś w gminie Stąporków w czwartek wieczorem około godziny 20.00 przewróciła się cysterna wypełniona gazem. Sytuacja była bardzo groźna, całą noc trwała akcja różnych służb. 

REKLAMA

Nie wiadomo w jaki sposób doszło do zdarzenia drogowego, ale faktem jest że po godzinie 20.00 do rowu wjechała cysterna wypełniona gazem. Na miejsce od razu zaczęły przybywać służby z całego powiatu koneckiego. W nocy mocno rozważana była ewakuacja mieszkańców z całej Wielkiej Wsi, dla bezpieczeństwa na miejscu odcięte zostało zasilanie energetyczne.

REKLAMA

Na miejsce dotarły służby chemiczne z Kielc, a niemal od początku pracowały jednostki z naszego powiatu: JRG Końskie, OSP Niekłań, OSP Radoszyce, OSP Krasna, OSP Czarna, OSP Adamek, OSP Kozia Wola, OSP Gosań, a także jednostka zawodowców ze Skarżyska-Kamiennej.

Edit: W godzinach porannych w piątek akcja zakończyła się pomyślnie. Cysterna z gazem została wyciągnięta przy użyciu dwóch specjalistycznych holowników.

Zdjęcia:

 

 

REKLAMA

9 thoughts on “Cysterna z gazem wywróciła się w gminie Stąporków. Akcja zakończona pomyślnie [foto]

 1. „jednostki z naszego powiatu: JRG Końskie, OSP Niekłań, OSP Radoszyce, OSP Krasna, OSP Czarna, OSP Adamek, OSP Kozia Wola, OSP Gosań, a także jednostka zawodowców ze Skarżyska-Kamiennej.”
  Brawo WY, dobrze, że jesteście…a gdyby na Piłsudskiego w Stąpo się zdarzyło coś podobnego? To miejscowi Ochotnicy by musieli rowerami dojechać i czekać na pomoc z pobliskich OSP…….

 2. O dysponowaniu jednostek do akcji decyduje Stanowisko Kierowania w PSP Końskie. Stąporków nie został zadysponowany do tej akcji, ponieważ nie dysponuje odpowiednim samochodem. Samochód jaki przekazała nam gmina to 30 letni Żuk. Samochód Mercedes, który posiadamy został pozyskany i przebudowany ze środków pozyskanych przez straż, bez udziału gminy. Jest to samochód lekki nie posiadający dużego zbiornika wody i autopompy. W tym roku sami sfinansujemy sobie zakup średniego samochodu pożarniczego i wtedy będziemy dysponowani do pożarów.
  Dron już został wpisany do podziału bojowego, jeśli PSP uzna że jest potrzebny wtedy zostaniemy zadysponowani do akcji z użyciem drona. Dron również został zakupiony bez udziału środków finansowych gminy.

 3. człowiek z żelaza 9 lutego 2018 at 10:35 - Reply

  Fajnie ze o pierwszej w nocy ktoś po akcji wypisuje głupoty. Weź człowieku zadzwon do PSP Końskie i zapytaj czemu Stapo nie było. Bo Dyzurny nie wezwał ich, a dlaczego bo nie mają odpowiedniego auta albo mu nie wolno nie wiem. Ale zakładam że piszę to ktoś kto wszystko dobrze na ten temat wie i boli go to że chłopaki mają drona. Prawda taka ze chłopaki ze wszystkich OSP się nawzajem szanują bo wiedzą po co są i komu pomagają. A we wszystkim mieszają politycy jak ktoś głupoty pisze musi mieć w tym jakiś cel. Upokorzenie. Nie wyszło ci dzieciaku

 4. Jak masz pisać to pisz prawdę. Do mercedesa którego pozyskaliscie gmina dołożyła pieniądze na karosacje a samochód średni dostaniecie w spadku po innej jednostce wiec nie pisz ze sami musicie sobie kupić. Od razu byście chcieli dostać wszystko, tylko, ze nie zapomnijcie ze w gminie są jednostki które działają od wielu lat i zapraxowaly sobie na niektóre rzeczy. Stańcie, zapracujcie i poczekajcie na swoją kolejkę a nie tylko politykujecie.

 5. Masz kolego marne informacje.
  Zapowiedź 15 tys. na karosację to tylko czcze obietnice wypowiedziane z ambony kościelnej.
  Koszty karosacji zostały pokryte ze środków własnych.

 6. Jeśli byłaby taka potrzeba to i na rowerze udzielił bym pomocy. Widzę, że kogoś bardzo boli to, że pomimo braku przychylności gminnych władz Stąporkowa ta jednostka się rozwija.

 7. Xdronx, a może przyszło ci do głowy, że nie muszą „stawać w kolejce”?
  Sami sobie radzą, a zaczynali od zera.
  Teraz są jedyną w powiecie OPP i datki z 1% z pewnością zainwestują w rozwój jednostki.
  Szkolą też dzieci, więc w przyszłości jednostka ma szansę rozwoju. Ale to jeszcze sporo pracy.

 8. Uczestnik seniorjady 12 lutego 2018 at 19:35 - Reply

  Powinno się stawiać za przykład, jak chłopaki sobie radzą nie wyciągając ręki po pieniądze z gminy. Fajni młodzi ludzie, pełni pomysłów i wytrwałości w osiąganiu celów. Trzymajmy kciuki, za straż w Stąporkowie, nareszcie będziemy mieć swoją w mieście.

 9. człowiek z żelaza 14 lutego 2018 at 12:08 - Reply

  Haha gmina dała kasę na karosacje. Jednostka dostała mercedesa z innej osp. Widać czym jest karmione społeczeństwo. Wszystko chłopaki sami pozyskali i zrobili. Widząc co się dzieje to nie trzeba wcale jasnowidza że osp w Stapo odniesie sukces. A kwestią czasu jest kiedy burmistrz się pod to podepnie i ogłosi się matka sukcesu wkładajc w to parę złotych bo wie że i tak zrobią i będą mieli co zechcą więc lepiej z nimi trzymać niż się kopać. Tyle w temacie. Sukcesów chlopaki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *