REKLAMA

Droga do stadionu w kompletnej przebudowie! Burmistrz prosi o propozycje nazwy dla niej [wideo, zdjęcia]

Trwają prace przy przebudowie drogi wewnętrznej w Końskich pomiędzy ulicami Południową i Robotniczą, czyli jezdni która doprowadza do placu manewrowego oraz do wjazdu na Stadion tzw. OSiR-u. To ulica wciąż pozostająca bez nazwy, ale burmistrz Krzysztof Obratański prosi o zgłaszanie swoich propozycji na imię dla tego traktu. 

REKLAMA

„Ta droga jest główną drogą dojazdową zarówno do osiedla przy ul. Robotniczej, jak i do samego stadionu. Opracowaliśmy projekt, który w dodatkowym wiosennym naborze do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych był ogłoszony i nie znaleźliśmy się na liście podstawowej tylko na rezerwowej. Dlatego dosyć późno kiedy okazało się, że są jeszcze szanse i są pieniądze potwierdziliśmy gotowość do wykonania tej drogi.” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Prace rozpoczęły się kilka tygodni temu, a łączny koszt zadania to ponad 536 tysięcy złotych. –„W ramach tej przebudowy zbudowany jest od podstaw nowy chodnik po prawej, zachodniej części drogi, on radykalnie zwiększy bezpieczeństwo. Będzie też nowe okrawężnikowanie, przebudowa nawierzchni na drodze i przylegającym parkingu, będzie też budowane oświetlenie drogowe. Mam nadzieję, że to znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort dojazdu do stadionu, który jest również w trakcie przebudowy, ale po drugie to o tyle znacząca inwestycja, że 80% kosztów to pieniądze pozyskane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.” –  mówi Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej wyniosło w tym przypadku dokładnie 351 932,00 zł.

Przy okazji tej przebudowy gmina zachęca do składania propozycji nazwy dla remontowanej ulicy –„To jest dobra okazja by zaapelować do Państwa, widzów tkn24 o zgłaszanie propozycji nazw, bo dzisiaj ulica rzeczywiście stwarza pewne problemy. Choćby przy lokalizacji stadionu, bo on nadal jest adresowany przy ulicy Południowej podczas gdy do Południowej nie dotyka, nie sąsiaduje z nią. I chociaż nie ma tam zabudowy to warto by tę ulicę osobno identyfikować nazwą. Jeżeli Państwo macie jakieś ciekawe pomysły to zapraszamy do ich zgłaszania.” – zachęca burmistrz Obratański.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *