REKLAMA

Dziewięć par z gminy Gowarczów przeżywało swoje złote gody! [wideo, zdjęcia]

W sobotę w gminie Gowarczów zorganizowano specjalną uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego par mieszkających na terenie gminy. Nie obyło się bez szampana, tortu i najlepszych życzeń!

REKLAMA

Jubileusz małżeństw rozpoczęto w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie. Potem wszyscy jego uczestnicy, czyli nagradzane pary, ich rodziny oraz przedstawiciele władzy przenieśli się do miejscowej remizy OSP. Tam uroczystość rozpoczęła kierownik gminnego Urzędu Stanu Cywilnego Joanna Dołowska, a potem głos zabrał wójt Stanisław Pacocha. –„Te Wasze małżeństwa na pewno nie były usłane różami. Były piękne chwile, były też te trochę gorsze, ale na pewno wspominacie te lepsze. Na pewno z sentymentem i z prawdziwą przyjemnością wspominacie te chwile jak np. narodziny dzieci, wnuków, czy nawet wybudowanie mieszkanie. Wiem jak to jest, bo każdy się cieszy w takich chwilach. A mnie cieszy, że z pewnością były jakieś trudności i pokonaliście je, że potrafiliście się wspierać.” – mówił do jubilatów wójt gminy Gowarczów.

Następnie zasłużonym parom wręczono medale przyznane przez władze państwowe oraz przepiękne bukiety kwiatów. Kilka piosenek z dedykacją dla jubilatów zaśpiewała podopieczna Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Wiktoria Dobosz. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego „sto lat”!

REKLAMA

A wśród wyróżnionych znaleźli się: Halina i Julian Dołowscy, Zofia i Stanisław Fidos, Zofia i Jan Goworek, Zofia i Wilhelm Polewczyk, Alina i Wiktor Tomczyk, Marianna i Bogdan Wróbel, Jan i Celina Banasik, Genowefa i Marian Bogatek, Maria i Konrad Ciołkiewicz.

Państwo Dołowscy zdradzili nam ich receptę na tak długie, wspólne życie. –„Jak to się robi? Normalnie! Po prostu musi jedno drugie rozumieć. W drugiej osobie trzeba dostrzec człowieka, dostrzec że to nie jest ktoś gorszy. Trzeba się rozumieć, jak żona zawini to się nie gniewać miesiącami, przechodzić do porządku dziennego. To jest normalne, nie ma nikogo na świecie by się nie kłócił, czasami o drobiazgi. […] Co tu dodać, trzeba się rozumieć, ustępować jedno drugiemu, nie nosić długo urazy bo to do niczego dobrego nie prowadzi.” – powiedzieli nam będący już w małżeństwie 50 lat Halina i Julian Dołowscy.

Na okazję małżeńskiego jubileuszu p. Halina stworzyła wiersz. W naszym wideo możecie go odsłuchać, a dedykowany jest on wszystkim parom obchodzącym swoje Złote Gody!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *