REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło naszym uczniom?

377 tysięcy uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12 tysięcy 700 szkół w całej Polsce, a w tym kilkuset z powiatu koneckiego, na przykład 301 z gminy Końskie czy 113 z gminy Stąporków w poniedziałek pisało swój pierwszy prawdziwy egzamin. Mowa o egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego. 

REKLAMA

W całym powiecie koneckim egzaminy przebiegły bez zakłóceń. Uczniowie zmagali się z analizą tekstów literackich, zadaniami testowymi, a na koniec musieli napisać wypracowanie. W pierwszym historycznym egzaminie ósmoklasisty twórcy umieścili szereg zadań zamkniętych, ale najwięcej emocji jak zwykle dostarczyła forma pisemna. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mieli do wyboru rozprawkę na temat „Czy podczas życiowy wyborów należy kierować się sercem, czy rozumem?”, mogli też napisać opowiadanie związane z postaciami ze słynnego „Małego Księcia”.

A jak im poszło? O tym opowiadają nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

REKLAMA

One thought on “Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło naszym uczniom?

  1. Wczoraj na mój prywatny teren przy domu wtargnęło dwoje policjantów. Samochód pozostawili na sąsiednim podjeździe. Przeskoczyli przez płot i nie pukając do drzwi penetrowali posesję, jak mi powiedzieli gdyż „otrzymali zgłoszenie” o tym, że pies jest uwiązany do drzewka, co według zgłaszającego stanowi przejaw znęcania się nad nim. Żadnego znęcania się nie stwierdzili i odjechali. Po ich wizycie stwierdziłam że nie ma pozostawionego za domem wartościowego drobiazgu – małego urządzenia. Pies nie szczekał wcześniej zanim przyszli, dopiero na ich wizytę zaczął ujadać tak jak na obcych. Wyniosłam je tam już po uwiązaniu psa. Byłam cały czas w domu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *