REKLAMA

Fantastyczna zabawa na zamknięcie Dni Kultury Chrześcijańskiej! [wideo, zdjęcia]

Chrześcijaństwo to najbardziej radosna religia, z którą spotkał się człowiek. To doskonale było widać w niedzielę na placu przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zorganizowany tam piknik przyciągnął prawdziwe tłumy – od jego początku, aż do zakończenia! 

REKLAMA

„Bardzo się cieszę, że możemy właśnie tutaj przeżywać to zakończenie Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej i rzeczywiście mamy początek festynu, a ludzi jest bardzo dużo. Z tego się bardzo cieszę.”  – mówił ks. Tomasz Janicki, gospodarz imprezy i organizator KDKCH.

Festyn, który rozpoczął się o godzinie 14.00 był zwieńczeniem Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przypomnijmy, że w ramach nich odbyły się już inne wydarzenia: koncert chórów, pieśni pielgrzymkowych, rajdy piesze i rowerowe, zawody sportowe, czy wreszcie seria wykładów i seminariów. Piknik miał być pięknym zakończeniem tych działań, a zarazem corocznym wsparciem dla najuboższych dzieci z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. –„Jest ponad trzy tysiące losów, także myślę, że powinno ich wystarczyć dla każdego. Jeśli chodzi o licytacje to mamy bardzo wiele fajnych gadżetów, koszulki, różne obrazy, gadżety, które ufundowali nasi darczyńcy i myślę, że na licytacji będą się działy fajne rzeczy. Pieniądze są przeznaczane na wyjazdy wakacyjne i zimowe biednych dzieciaków z naszej parafii. Jedziemy często z tymi dzieciakami i się nimi wtedy opiekujemy. Najczęściej są to ferie i jakieś narty. Natomiast w wakacje są to głównie rekolekcje. Taki też jest nasz cel – promujemy chrześcijańskie wartości i chcemy by dzieciaki stąd wyjeżdżały na rekolekcje wakacyjne.” – opowiedział nam  Robert Frączyk z Rady Rycerzy Kolumba w Końskich, jeden z głównych organizatorów festynu.

REKLAMA

Oprócz loterii, która w każdym momencie przyciągała dziesiątki osób, na placu wokół kościoła działo się bardzo wiele. Dla najmłodszych były przygotowane dmuchańce, przejażdżki bryczką konną oraz mniejszą ciągniętą przez kucyki. Cały czas dzieciaki woziła także „Czarna Flota” na motocyklach i samochody Off Road’owe po specjalnie wytyczonym torze. Za drobne można było skosztować pysznych pierogów, grochówki, kiełbasek i kaszanki z grilla oraz słodkich ciast. W międzyczasie odbył się turniej szachowy. Tych wszystkich atrakcji nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie w organizację imprezy kilkudziesięciu osób. –„Są to Rycerze Kolumba. Tak mamy wszyscy na plecach napisane, bo to jest dzieło Rycerzy Kolumba, ale mają i panie te koszulki, a pań nie ma w rycerstwie. To są jednak żony, to są siostry, to są córki, które wspierają. Może jest czterdzieści osób, może jest trzydzieści parę.” – opowiadał nam ksiądz Janicki.

W kolejnych godzinach pikniku jego uczestników tylko przybywało. Niektórzy korzystali z przygotowanych atrakcji, inni gromadzili się wokół strefy cateringowej, a jeszcze inni obserwowali to co działo się na scenie. Tam zaś prezentowało się między innymi Studio Tańca POINT, a koncert dał Sufler z Markiem Werensem i Zbigniewem Bukowieckim w składzie.

W wydarzeniu uczestniczył biskup Piotr Turzyński.

Do imprezy dołączyli także przedstawiciele władzy samorządowej: członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński oraz burmistrz Krzysztof Obratański. –„Ja się bardzo cieszę, że inicjatywa i pomysłowość mieszkańców tej parafii, wspomagana przez bardzo wielu ludzi dobrej woli znalazła taki wyraz trochę zabawowy, ale jednak bardzo głęboki w przeżywaniu ostatniego tygodnia. Pomysłodawcom i inicjatorom gratuluję i dziękuję. Pozdrawiam wszystkich, którzy ten tydzień przeżyli razem z całą parafią i w duchu kultury chrześcijańskiej – tak naprawdę bez przymiotnikowej.” – mówił ze scen włodarz.

Na zakończenie Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej przyjechał także biskup Piotr Turzyński, który to wydarzenie objął swoim honorowym patronatem. –„Drugie Konecki Dni Kultury Chrześcijańskiej. To bardzo piękna inicjatywa, która zrodziła się w tym parafialnym środowisku, od księdza Tomasza. On jest wspierany przez wielu wspaniałych ludzi, którzy się zaangażowali. Bardzo dziękuję, że te dni rozszerzają się na inne parafie, ogarniają całe Końskie, całe miasto.” – mówił na zakończenie pikniku biskup Turzyński.

Ostatnimi aktami tego niezwykle udanego festynu były: rozstrzygnięcie loterii fantowych oraz koncert gwiazdy – Mate.O/TU. W loterii swoich nabywców znalazły między innymi: piękny miejski rower oraz kanapa. Natomiast koncert zaabsorbował uwagę wszystkich uczestniczących w wydarzeniu!

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA