REKLAMA

Katarzyna Gärtner honorową obywatelką Gowarczowa. Będzie gwiazdą Dnia Kobiet

Katarzyna Gärtner została doceniona przez władze gminy Gowarczów i przyznano jej tytuł honorowego obywatela. Już w najbliższy piątek będzie ona gwiazdą gminnego Dnia Kobiet. 

REKLAMA

W ostatnich miesiącach radni z gminy Gowarczów najpierw zdecydowali o możliwości przyznawania tytułów honorowego obywatela, a kilka dni temu ten tytuł jako pierwszej przyznali Katarzynie Gärtner. Dużą rolę w tych działaniach odegrał wójt Stanisław Pacocha. Oficjalne przekazanie tytułu będzie miało miejsce w najbliższy piątek podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gowarczowie przy ulicy Żuka.

REKLAMA

Podczas spotkania  Katarzyna Gärtner  opowiadać będzie przede wszystkim o swojej twórczości – m.in. o powstawaniu Mszy Beatowej „Pan Przyjacielem moim” – którą skomponowała 50 lat temu, o powstawaniu największych hitów („Małgośki” , „Eurydyk tańczących” czy „Weselnych dzieci”), operach, spektaklach jak również o aktualnych działaniach artystycznych.

Zarówno wystawa obrazów oraz piosenki przygotowane przez solistów i zespoły działające przy CK i AL będą dopełnieniem spotkania, a zarazem niespodzianką przygotowaną dla kompozytorki.

Katarzyna Gärtner wielokrotnie wyróżniona na polu kultury m.in. przez Ministra Kultury i Sztuki czy podczas największych polskich festiwalach od ponad 30 lat mieszka i komponuje na terenie Gminy Gowarczów tworząc z Komaszyckiego siedliska ostoję spokoju i miejsce twórczej pracy.

REKLAMA
REKLAMA