REKLAMA

Koneckie Przedszkole uczciło Światowy Dzień Zespołu Downa [zdjęcia]

Cały świat ubierał dziś dwie różne skarpetki – to znak solidarności z osobami z Zespołem Downa, ale to tylko pewien symbol Światowego Dnia Zespołu Downa, który obchodzimy 21 marca. Społeczność jednego z koneckich przedszkoli „Czarodziejski Młynek” szczególnie utożsamia się ze wszystkimi, którzy na co dzień żyją tylko nieco inaczej. 

REKLAMA

„W naszym przedszkolu też mamy taką super dwójkę i dzisiaj dzień był poświęcony właśnie im. Rano przywitały ich drzwi wyklejone ich zdjęciami, a dzieci i nauczyciele mieli kolorowe skarpetki. Specjalnie dla naszych dzieci z Zespołem Downa czytał i animował Aleksander Kopański, magister animacji spoleczno-kulturalnej – jedyny konecki Brodacz z polskiego Bearded Villains. Broda, bajki i wartości o których opowiadał, a którymi kieruje się Bractwo zajęły dziś dzieci. Maluszki mocniej zajmowała jego broda, najstarszych zatrzymały wartości o których mówił – nieść pomoc, dostrzegać potrzeby innych, akceptować ludzi poza podziałami” – opowiada nam Marta Dworak, dyrektor przedszkola Czarodziejski Młynek.

REKLAMA

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzi się 21.03 nie przez przypadek. Data symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Cały świat tego dnia pokazuje, że ludzie z Zespołem Downa żyją i pracują wśród nas, są tak samo radośni, szczęśliwi, a czasem smutni i mają do tego pełne prawo. Konecki Czarodziejski Młynek włączył się do tej szczytnej akcji!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *