REKLAMA

Końskie gościły młodzieżowy zespół ludowy z USA [wideo, zdjęcia]

Zespół „Wesoły Ludek” z Chicago w środę zwiedzał Końskie, a na zakończenie pobytu w naszym regionie dał koncert w Amfiteatrze w Sielpi. By zobaczyć polonijną grupę pod scenę przybyło sporo osób. Zaprezentowały się także nasze zespoły: Mała Korniczanka i Mały Dziebałtów. 

REKLAMA

„Wesoły Ludek” to kilkudziesięcioosobowy zespół ludowy zajmujący się tańcem i pieśnią. Do Końskich polonijna młodzież przyjechała już około 13.00 prosto z Rzeszowa, gdzie dotychczas stacjonowała. W Domu Kultury grupę zza oceanu przywitał Krzysztof Obratański – burmistrz Końskich oraz Piotr Salata – dyrektor DK-u.

„Wesoły Ludek” działa przy Południowo-Zachodnim Centrum Polskich Tańców Ludowych przy Zjednoczeniu Polskim Rzymsko-Katolickim w Ameryce. W centrum dzieci i młodzież uczą się rytmiki, śpiewu i polskich tańców ludowych. Efekt ich prac mogliśmy zobaczyć w środę w sielpiańskim amfiteatrze.

REKLAMA

Występowi przyglądali się burmistrzowie: wspomniany Krzysztof Obratański i jego zastępca Krzysztof Jasiński. Na widowni zasiadło sporo osób i wydaje się, że wszyscy byli zadowoleni z faktu, że wybrali taki sposób na spędzenie popołudnia. Bardzo dobrze na tle swoich amerykańskich kolegów zaprezentowali się też nasi młodzi artyści należący do grup: Mała Korniczanka i Mały Dziebałtów. Imprezę poprowadził Dariusz Ogłoza, wicedyrektor koneckiego Domu Kultury.

W naszym wideo możecie Państwo zobaczyć fragmenty występów.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Końskie gościły młodzieżowy zespół ludowy z USA [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Klemens Murańka i Łukasz Rutkowski w powiecie koneckim | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA