REKLAMA

Końskie: Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019. Poznajcie zadania [wideo]

Ruszyło głosowanie na zadania zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 w gminie Końskie. Internetowe głosowanie znajdziecie TUTAJ, a by zagłosować stacjonarnie należy wypełnić specjalny formularz (do pobrania TUTAJ) i zanieść go do Urzędu Miasta i Gminy Końskie. Wybieramy jedno spośród dziewięciu zgłoszonych zadań. O wszystkich opowiedział nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. 

REKLAMA

W gminie Końskie idea Budżetu Obywatelskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem –„Do tej pory ta idea przynosiła za sobą ogromne sukcesy frekwencyjne. Przypomnę tylko, że w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Końskie oddano prawie dwanaście tysięcy głosów. To rzecz naprawdę godna szacunku.”  – mówi burmistrz Obratański.

Głosować może każdy obywatel gminy Końskie, który ukończył 16 rok życia. Wybieramy spośród dziewięciu projektów –„Te dziewięć wniosków częściowo ma charakter już rozpoczętych inwestycji, w tym również w ramach budżetu obywatelskiego. Takim jest na przykład budowa krytej trybuny na stadionie przy ulicy Sportowej, budowa miejsca rekreacji dla młodzieży i 50+ w Starym Młynie, czy rozbudowa sportowo-rekreacyjnej części otoczenia Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy. Pozostałe to są nowe zadania i myślę, że część z nich jest bardzo interesująca z punktu widzenia próby przeznaczenia tej ułamkowej części budżetu na cele bliskie inicjatorom: tj. edukacyjny przystanek rowerowy przy Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli. Pomysł wynika z tego, że część uczniów przyjeżdża rowerami, te rowery trzeba gdzieś postawić i dobrze by było to miejsce bezpieczne, niebanalne, było otwarte, przyjazne i być może zawierało element edukacyjny. Jestem ciekaw tego jak ideę sami inicjatorzy rzucą na papier, ale póki co wygląda to bardzo interesująco. Jest też projekt budowy bieżni sportowej przy ZPO w Kazanowie. Inwestycji sportowych nigdy dość i  zwłaszcza jeśli one będą służyć zwłaszcza społeczności szkolnej. Mam nadzieję, że nie jest o tylko pomysł inicjatorów i głosujący wezmą go pod uwagę. Jest też projekt stworzenia miejsca rekreacji, sportu, zabawy przy ZPO w Rogowie. Tam sama szkoła przestała być zespołem złożonym ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum – tam rozrasta się część przedszkolna i dla tych dzieciaków powołanie takiego obiektu może być czymś mile widzianym.” – tłumaczy nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Oprócz wspomnianych na liście znajdziemy też budowę placu do ćwiczeń w Kornicy, doposażenie jednostki OSP Końskie o sprzęt ratownictwa drogowego oraz projekt przebudowy ul. Fabrycznej w Nieświniu. Dziewiąte zadanie to budowa placu do ćwiczeń i renowacja boiska we wsi Koczwara.

Przypomnijmy, że głosowanie trwa do 31 stycznia 2019 roku włącznie.

REKLAMA
REKLAMA