REKLAMA

Końskie: Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019. Poznajcie zadania [wideo]

Ruszyło głosowanie na zadania zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 w gminie Końskie. Internetowe głosowanie znajdziecie TUTAJ, a by zagłosować stacjonarnie należy wypełnić specjalny formularz (do pobrania TUTAJ) i zanieść go do Urzędu Miasta i Gminy Końskie. Wybieramy jedno spośród dziewięciu zgłoszonych zadań. O wszystkich opowiedział nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. 

REKLAMA

W gminie Końskie idea Budżetu Obywatelskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem –„Do tej pory ta idea przynosiła za sobą ogromne sukcesy frekwencyjne. Przypomnę tylko, że w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Końskie oddano prawie dwanaście tysięcy głosów. To rzecz naprawdę godna szacunku.”  – mówi burmistrz Obratański.

Głosować może każdy obywatel gminy Końskie, który ukończył 16 rok życia. Wybieramy spośród dziewięciu projektów –„Te dziewięć wniosków częściowo ma charakter już rozpoczętych inwestycji, w tym również w ramach budżetu obywatelskiego. Takim jest na przykład budowa krytej trybuny na stadionie przy ulicy Sportowej, budowa miejsca rekreacji dla młodzieży i 50+ w Starym Młynie, czy rozbudowa sportowo-rekreacyjnej części otoczenia Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy. Pozostałe to są nowe zadania i myślę, że część z nich jest bardzo interesująca z punktu widzenia próby przeznaczenia tej ułamkowej części budżetu na cele bliskie inicjatorom: tj. edukacyjny przystanek rowerowy przy Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli. Pomysł wynika z tego, że część uczniów przyjeżdża rowerami, te rowery trzeba gdzieś postawić i dobrze by było to miejsce bezpieczne, niebanalne, było otwarte, przyjazne i być może zawierało element edukacyjny. Jestem ciekaw tego jak ideę sami inicjatorzy rzucą na papier, ale póki co wygląda to bardzo interesująco. Jest też projekt budowy bieżni sportowej przy ZPO w Kazanowie. Inwestycji sportowych nigdy dość i  zwłaszcza jeśli one będą służyć zwłaszcza społeczności szkolnej. Mam nadzieję, że nie jest o tylko pomysł inicjatorów i głosujący wezmą go pod uwagę. Jest też projekt stworzenia miejsca rekreacji, sportu, zabawy przy ZPO w Rogowie. Tam sama szkoła przestała być zespołem złożonym ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum – tam rozrasta się część przedszkolna i dla tych dzieciaków powołanie takiego obiektu może być czymś mile widzianym.” – tłumaczy nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Oprócz wspomnianych na liście znajdziemy też budowę placu do ćwiczeń w Kornicy, doposażenie jednostki OSP Końskie o sprzęt ratownictwa drogowego oraz projekt przebudowy ul. Fabrycznej w Nieświniu. Dziewiąte zadanie to budowa placu do ćwiczeń i renowacja boiska we wsi Koczwara.

Przypomnijmy, że głosowanie trwa do 31 stycznia 2019 roku włącznie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *