REKLAMA

KSSPR rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu [wideo, zdjęcia]

Jedenaście spotkań w każdej rundzie czeka w nowym sezonie piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie. Będą oni grać w zupełnie nowej grupie C I Ligi z wieloma bardzo mocnymi zespołami. Nasi szczypiorniści już rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu. 

REKLAMA

„Wszyscy są zdrowi i zaangażowani. Wczoraj na pierwszym treningu było widać zapał. Wśród tych starych i nowych graczy widać głód treningu.” – mówi nam Robert Napierała, trener koneckich piłkarzy ręcznych.

Okres letni to czas transferów. Niektórzy zawodnicy odchodzą, inni przychodzą. Nie inaczej jest w przypadku Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej. –„Odszedł Daniel Szot, Patryk Mastalerz i Dawid Jakubowski, którzy poszli do Piotrkowa by grać w Superlidze. Michał Napierała wyjechał do Warszawy kończyć studia. Definitywnie z gry zrezygnował Sebastian Smołuch ze względu na zdrowie.” – wylicza trener Napierała.

REKLAMA

Klub dokonał także kilku wzmocnień. Nowy bramkarz „Koni” to Kamil Buchcic, który ma za sobą między innymi występy w barwach Vive Kielce w Lidze Mistrzów. Do KSSPR-u przychodzą także: rozgrywający Daniel Goliszewski, lewy skrzydłowy Maciej Rączka oraz rozgrywający Paweł Wolski. Poza tym z kadrą zaczęli trenować juniorzy: Karol Kowalski i Wiktor Sękowski. Trener Robert Napierała cały czas namawia do pozostania z drużyną weteranów, którzy wspominają o zakończeniu kariery. –„Tak jak powiedziałem na pewno sprawa Sebastiana Smołucha jak narazie rozstrzygnęła się negatywnie, chociaż wiadomo jaką wartość stanowi Sebastian. Jesteśmy w trakcie negocjacji z Krzyśkiem Słonickim i Tomkiem Napierałą. Ja wiem, zę oni na pewno są potrzebni drużynie, tylko pytanie czy nas stać będzie na nich? Według mnie jeden i drugi są bardzo potrzebni drużynie.” –  opowiada Robert Napierała.

Drużyna KSSPR-u Końskie na pierwszym treningu przed sezonem 2018/2019.

Obecnie zespół rozpoczął już treningi w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego, a także na obiekcie Neptuna Końskie. Rozgrywki rozpoczną się dopiero w drugiej połowie września, a do tego czasu „Konie” rozegrają kilka turniejów i spotkań sparingowych. Rozpoczną od meczu z Superligowym Chrobrym Głogów w sobotę 25 sierpnia. To będzie wyjątkowy mecz zorganizowany na jubileusz 50-lecia piłki ręcznej w Końskich. –„Już zapraszamy wszystkich kibiców na to wydarzenie. To jest naprawdę bardzo atrakcyjna drużyna, a dodatkowo gra tam jeszcze naszych czterech wychowanków” – zaprasza trener KSSPR-u.

W ostatni weekend września w Końskich odbędzie się towarzyski turniej z udziałem naszych oraz drużyn z Białej Podlaskiej, Legionowa i Radomia. Potem koneccy piłkarze ręczni zagrają jeszcze w turnieju w Białej Podlaskiej. Ostatni sparing „Konie” zagrają na tydzień przed startem ligi. Ta zaś będzie w tym roku nadzwyczaj ciekawa. Po raz pierwszy I Ligę podzielono na trzy grupy, a w każdej z nich znalazło się 12 drużyn. –„Ta liga się pomniejszyła, ale grupę mamy niesłychanie silną. Jest pięć naprawdę silnych zespołów. Mamy zupełnie nową ligę w tym sezonie. Dla klubów i zawodników może to jest dobre, bo gramy po 11 spotkań w rundzie, ale trzeba się naprawdę dobrze przygotować do tego sezonu. Zaczynamy 22 września i w pierwszy weekend mamy derby. Ta grupa C jest bardzo silna. Mamy spadkowicza z Legionowa, który gra niezmienionym składem w porównaniu z Superligą. Następnie aspirujący do Superligi Tarnów, Biała Podlaska, Czuwaj Przemyśl, AZS Uniwersytet Warszawski. Pięć – sześć zespołów jest tutaj naprawdę z wyższej półki.” – mówi trener.

A w jaki wynik KSSPR celuje w najbliższym sezonie? –„Bardzo trudne pytanie Pan zadał… powiedzmy, że w środek tabeli” – zakończył rozmowę z nami trener Robert Napierała.

Dodajmy tylko, że oficjalna prezentacja kadry drużyny KSSPR Końskie nastąpi w sobotę 18 sierpnia podczas Dni Końskich 2018.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *