REKLAMA

AKTUALIZACJA: Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w środę rano!

Na godzinę 8:00 w środę 20 marca zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu Koneckiego. Jej plan nie został ujawniony, a informację o nadzwyczajnej sesji radni otrzymali drogą telefoniczną dziś po godzinie 20:00. Aktualizacja: Plan sesji pojawił się w systemie internetowym. Publikujemy go poniżej. 

REKLAMA

Sesja z pewnością wiąże się z prawdopodobieństwem rozwiązania Rady Powiatu Koneckiego. Przypomnijmy, że wojewoda świętokrzyski rozpatruje wniosek trzech radnych o kontrolę i nadzór nad działalnością Rady Powiatu w Końskich, a w konsekwencji o jej rozwiązanie. Zdaniem wnioskujących Zarząd w trzyosobowym składzie podczas gdy statut powiatu wymaga czterech jego członków nie powinien funkcjonować.

REKLAMA

Z kolei brak wyboru Zarządu przez trzy miesiące od daty ogłoszenia wyników wyborów oznacza z mocy prawa rozwiązanie Rady Powiatu. Według nieoficjalnych informacji w najbliższych godzinach lub dniach decyzję o rozwiązaniu rady miała przekazać wojewoda świętokrzyski – póki co nie wybrzmiała ona oficjalnie, nie pojawiło się żadne obwieszczenie, a przekazywane były tylko ustne informacje z różnych źródeł. Na jutrzejszej sesji prawdopodobnie zapadną decyzje odnośnie drogi odwoławczej, którą podejmie Rada Powiatu oraz Zarząd. 

Przypomnijmy, że każdą sesję jednostki samorządowej od tej kadencji mogą Państwo oglądać „na żywo” w internecie. W przypadku powiatu odbywa się to za pośrednictwem kanału YouTube – TUTAJNatomiast w tkn24.pl już jutro znajdą Państwo więcej informacji z sesji, z całą pewnością poinformujemy o tym co dalej zadzieje się z Radą Powiatu Koneckiego.

AKTUALIZACJA: W internetowym systemie dotyczącym sesji Rady Powiatu Koneckiego pojawił się plan jutrzejszego posiedzenia. Zakłada on dwa punkty – przedstawienie treści opinii prawnej dotyczącej wybrania przez Radę Powiatu w Końskich w dniu 23 listopada 2018 roku trzyosobowego Zarządu Powiatu w Końskich oraz  podjęcie uchwały Rady Powiatu w sprawie udzielenia pełnomocnictwa do reprezentowania Rady Powiatu w Końskich w postępowaniach przed organami administracji oraz sądami wszystkich instancji w zakresie rozstrzygnięć nadzorczych Wojewody Świętokrzyskiego i Prezesa Rady Ministrów dotyczących Rady Powiatu w Końskich.

To oznacza, że prawdopodobnie Rada Powiatu powierzy swój los w ręce jakiegoś biura prawnego, którego prawnicy będą odwoływać się od wszelkich niepomyślnych dla niej decyzji administracyjnych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *