REKLAMA

Ostatnie pożegnanie Barbary Olszowy [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek dotarły do nas bardzo smutne wieści – w wieku 86 lat zmarła znana konecka nauczycielka plastyki Barbara Olszowy. Dziś miał miejsce pogrzeb tej bardzo znanej i lubianej pedagożki. 

REKLAMA

Barbara Olszowy w ostatnich latach była bodaj najaktywniejszym koneckim uczestnikiem wydarzeń kulturalnych oraz bibliotecznych. Udzielała się na zajęciach artystycznych, w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Była też  przez wiele lat harcerką, przewodniczącą Kręgu Instruktorskiego „Łysica”–„Partyzant”, odznaczono ją m.in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Za Zasługi dla ZHP. Czynnie działała w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, przez jakiś czas była nawet wiceprezesem koneckiego oddziału.

Pani Basia była zawsze elegancką kobietą – świetnie ubraną, zadbaną, uczesaną. Swoją osobą zwracała uwagę, ale też zawsze służyła radą i dobrym słowem. Przez 35 lat uczyła plastyki w koneckiej Szkole Podstawowej nr 1. Wcześniej w szkołach w Niekłaniu Wielkim i Smarkowie. Po przejściu na emeryturę działała w Sekcji Emerytów, Rencistów i Inwalidów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Końskich.

REKLAMA

Pogrzeb pani Basi, który rozpoczął się o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Anny w Końskich zgromadził wielu jej przyjaciół, osób sztuki, kultury i nauki. Pojawiły się na nim szkolne delegacje, przedstawiciele władzy. Barbarę Olszowy żegnali także jej liczni uczniowie oraz wychowankowie.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *