REKLAMA

Piłkarska Wigilia Neptuna Końskie [wideo, zdjęcia]

W restauracji Starbex spotkali się piłkarze, trenerzy, działacze i przyjaciele piłkarskiego klubu MKS Neptun Końskie by wspólnie świętować zbliżające się Boże Narodzenie. 

REKLAMA

To tradycja, że osoby związane z piłkarskim klubem spotykają się na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. To czas podsumowań i życzeń –„Można powiedzieć, że klub ma się coraz lepiej. Ma się dobrze. Zawodników jest coraz więcej, młodzieży jest coraz więcej. Wyniki, które osiągamy też są dobre. Jesteśmy w czołówce województwa jeśli chodzi o szkolenie młodzieży, jesteśmy w ścisłej czołówce województwa jeśli chodzi o wyniki dorosłych zawodników. Z nami się już liczą. Nie jesteśmy jakąś tam drużyną, zwykłym klubem. Jesteśmy mocnym klubem w województwie i wychodzimy poza jego granice. Wiem, że się naszymi zawodnikami interesują mocniejsze kluby. Nasi juniorzy jeżdżą na testy. Pojawiały się takie kluby jak Motor Lublin, Siarka Tarnobrzeg, Korona Kielce, Wisła Kraków. Nie jesteśmy anonimowym klubem w Polsce, teraz liczą się z nami i się interesują naszymi zawodnikami. […] Chciałbym złożyć z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkim przybyłym serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, spełnienia swoich marzeń i planów. Wszystkiego najlepszego.” – mówił do przybyłych Grzegorz Telka, prezes Neptuna Końskie.

REKLAMA

Swoje życzenia dla futbolowego środowiska przekazali także włodarze Końskich –„Chciałbym wszystkim podziękować, dlatego że to co robicie przy skromnym udziale miasta jest przede wszystkim Waszym udziałem, Waszym wkładem pracy, Waszym pomysłem na życie swoje i innych. I to dobre życie, bo pozbawione elementów, które nie są najbardziej wychowawcze – agresji, czy uzależnienia od elektroniki wszechobecnej w naszym życiu. To jak przyciągacie dzieci, młodzież do treningów i wychowujecie w duchu sportowej rywalizacji jest ważne. Prezes mówił, że nieważne są gole, a a ważne jest współdziałanie i rodzinne poczuwanie się do współodpowiedzialności. To nie do końca prawda, bo dla dzieci i młodzieży, sportowców te bramki są bardzo ważne, one są takim rodzajem kwiatu, który  żeby mógł nas zachwycić musi mieć swoje mocne korzenie, musi skądś czerpać. Za to wszystko czym jesteście dla klubu, dla piłki nożnej ja chciałbym serdecznie w imieniu miasta podziękować. Jesteście bardzo dobą twarzą miasta, gdziekolwiek jedziecie, gdziekolwiek nasi zawodnicy grają tam jest obecne nasze miasto i to miasto pokazujecie z dobrej strony. W przyszłym roku życzę sukcesów przynajmniej na tę miarę, które były w tym roku, a było ich sporo. Miasto postara się wywiązywać jeżeli chodzi o bazę materialną […] mam nadzieję, że nasza rzeczywistość związana również z materialnym bytem, zapleczem sportowym będzie się zmieniać i będzie dla piłkarzy, trenerów działaczy bardziej przyjazna. Wszystkiego najlepszego w przyszłym roku z podziękowaniem za ten.” – życzył wszystkim Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

W wigilii uczestniczył duchowy opiekun Neptuna Końskie ksiądz Krzysztof Sieczka. Odmówił on modlitwę oraz odczytał fragment z Ewangelii dotyczący narodzin Jezusa. Następnie wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i składali sobie życzenia dzieląc się przy tym opłatkiem.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *