REKLAMA

Po raz dziewiętnasty z zabawą i paczkami dla potrzebujących dzieci [wideo, zdjęcia]

Stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy już po raz dziewiętnasty zorganizowało imprezę choinkową dla potrzebujących dzieci z terenu całego powiatu koneckiego. Tym razem w balu, który odbył się w minioną sobotę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich udział wzięło 160 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami.

REKLAMA

„Cieszymy się, że za każdym razem tych uczestników mamy dużo i wszyscy przybywają bardzo chętnie. Cieszą się, że zorganizowanej zabawy, paczek i poczęstunku, który jest zawsze dla nich przygotowany. Dzięki temu, że jest grupa ludzi oraz instytucje, które nam pomagają możemy organizować to przedsięwzięcie. To cudowna chwila dla tych dzieci, to integracja, ponieważ one spotykają się rok rocznie, a są też tacy uczestnicy, którzy przez kilka kolejnych edycji biorą udział w tej imprezie” – opowiada Danuta Leśniewicz, prezes Powiatowego Konta Pomocy.

REKLAMA

Podczas imprezy każde dziecko otrzymało paczkę oraz poczęstunek. Rozdawane były także maskotki, które wcześniej zbierała młodzież ze wszystkich koneckich szkół ponadgimnazjalnych. Przy przygotowaniu imprezy oraz przy animacjach dla dzieci pomagali uczniowie z tak zwanego „Mechanika” – „Grupa wolontariuszy z naszej szkoły, z różnych klas zajmowała się przygotowaniem zabaw, oprawy muzycznej, ale też przygotowaniem poczęstunku dla dzieciaków z całego powiatu” – mówi Elżbieta Sobczyk, nauczycielka w ZSP nr 1 i koordynatorka wolontariuszy.

Poszczególne gminy zapewniły transport dla dzieci ze swojego terenu, a społeczność szkolna użyczyła obiektu oraz włożyła dużą pracę w organizację przedsięwzięcia –„Ja w tym miejscu podziękuję serdecznie wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich z p. Elżbietą Sobczyk – opiekunką oraz paniami wychowawczyniami, które cały czas są tutaj z nami, pomagają, organizują zabawę. Jest też oprawa muzyczna w wykonaniu Rafała Sobczyka z tej szkoły. Serdecznie dziękujemy za użyczenie sali gimnastycznej, sali w której organizowany jest poczęstunek oraz za pomoc taką już bezpośrednią tej młodzieży, która już od kilku lat nam pomaga” – dziękuje Danuta Leśniewicz, organizatorka wydarzenia.

Radości z zabawy i otrzymanych prezentów nie było końca. Dla dzieci, które na co dzień zmagają się z wieloma problemami sobotnia impreza była znakomitą odskocznią od szarej rzeczywistości. Balu nie udałoby się zorganizować, a paczek zakupić bez pomocy wielu sponsorów. Ich listę publikujemy poniżej.

Stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy w Końskich serdecznie dziękuje: Zarządowi Powiatu w Końskich ze Starostą Panem Andrzejem Markiem Lenartem za współorganizację balu i wsparcie finansowe, Pani Beacie Jakubowskiej Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich, Panu Rafałowi Sobczykowi, Panu Michałowi Aniołowi opiekunowi Samorządu Uczniowskiego i Pani Elżbiecie Sobczyk opiekunowi Szkolnego Koła PCK oraz Nauczycielom Paniom: Bożenie Wielgosińskiej i Grażynie Nowak oraz Wolontariuszom z ZSP nr 1 w Końskich za współuczestniczenie szkoły w organizacji balu. Sponsorom i darczyńcom: Zarządowi „Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu Wszechnica Konecka” i Danucie Kucewicz Prezesowi Banku Spółdzielczego w Końskich, Justynie Maciejczyk „Magnus – Skórnice”, Robertowi Pechowi, Jarosławowi Mostowskiemu, Magdalenie Prasał, Marcinowi Prasał, Lilli Brożynie i Danucie Leśniewicz, Zarządowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Końskich, Zarządowi PSS Społem w Końskich. Edwardowi i Dariuszowi Waligórskim Właścicielom Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego w Końskich, Państwu Bożenie i Antoniemu Różyckim Piekarni w Przedborzu, Państwu Małgorzacie i Markowi Smoląg Piekarni w Przedborzu. Młodzieży: z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, nr 2 i nr 3 w Końskich oraz z I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich i II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej -Curie w Końskich, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich a także Uczniom ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie za ofiarowane maskotki.
Burmistrzom i Wójtom, pracownikom Miejsko- Gminnych i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z Powiatu Koneckiego za pomoc w dowozie dzieci. Członkom i sympatykom stowarzyszenia Powiatowe Konto Pomocy w Końskich.
Dziękujemy za to, że jesteście z nami!

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *