REKLAMA

Policyjna akcja bezpieczna droga krajowa 74

W najbliższą niedzielę, 26 maja br. w godzinach 6:00-22:00 na drodze krajowej nr 74 prowadzone będą wzmożone działania pn. ,,Bezpieczna DK74”. Podczas prowadzonej akcji policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy korzystający z tej bardzo ruchliwej trasy, stosują się do przepisów ruchu drogowego.

REKLAMA

W niedzielę 26 maja br. Na drodze krajowej nr 74 prowadzone będą wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pn. ,,Bezpieczna DK74”. Podczas akcji policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się do obowiązujących zasad i przepisów drogowych. W tym celu funkcjonariusze wykorzystywać będą radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia służące do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi będą sprawdzać między innymi prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.

Prowadzone działania ukierunkowane będą na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących drogą krajową nr 74 oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Przypomnijmy, że to właśnie przy drodze krajowej znajdują się dwa problematyczne dla naszego regionu skrzyżowania, na których często dochodzi do kolizji i wypadków – to tak zwane krzyżówki rudzkie oraz radoszyckie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *