REKLAMA

Relacja wideo: Sobota z De Mono na Dniach Końskich 2018

Andrzej Krzywy z grupą De Mono zwieńczył sobotnie wydarzenia podczas Dni Końskich 2018, ale cały dzień był bogaty w atrakcje. 

REKLAMA

Na scenie pierwsze występy rozpoczęły się o godzinie 15:00. Jako pierwsi zaprezentowali się goście z Sali na Słowacji, potem z Oroszlan na Węgrzech oraz Mogilewa Podolskiego na Ukrainie. To już tradycja, że podczas święta stolicy powiatu koneckiego na występują artyści z miast partnerskich dla Końskich. 

Około godziny 17:00 miało miejsce oficjalne otwarcie Dni Końskich. Na scenie pojawili się włodarze Końskich: burmistrz Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Lidia Wiśniewska oraz przewodniczący Zbigniew Kowalczyk, a także zaproszeni goście z powiatu koneckiego: wicestarosta Andrzej Marek Lenart i członkini Zarządu Dorota Duda. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli władzy z miast partnerskich: obecni byli – zastępca mera Mogilewa Podolskiego Vitalij Krychan, kierownik departamentu strategii Sali Franciszek Cibrik oraz burmistrz Oroszlan Zoltan Lazok.

REKLAMA

„Mówienie o przyjaźni kiedy dotyczy ona ludzi jest czymś oczywistym. Mówienie o przyjaźni między miastami zakłada, że jest pewien poziom znajomości, który z ludzi przenosi się na pewną wspólnotę samorządową. I jedno i drugie jest prostym krokiem do przyjaźni między państwami i narodami.” – mówił witając gości z zagranicy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

„Ja chciałbym zacytować słynne powiedzenie: Polak – Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki” – mówił w imieniu gości burmistrz Oroszlan Zoltan Lazok.

Przez cały dzień na scenie prezentowali się przyjezdni artyści, a ich występy były przeplatane licznymi konkursami. Całe wydarzenie prowadził dziennikarz Radia Kielce Paweł Solarz. Mieszkańcy Końskich mogli korzystać także z licznych atrakcji w pobliżu – strefy cateringowej, stoisk różnych firm, czy z wesołego miasteczka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Marlla-Med z Czermna, gdzie między innymi można było wykonać bezpłatnie podstawowe badania.

Tegoroczne Dni Końskich były wyjątkowe. Zorganizowano je bowiem w 270. rocznicę nadania Końskim praw miejskich, a sama impreza odbyła się po raz dwudziesty. –„Mamy takie święto, które zdarza się dosyć rzadko w życiu miast i miejscowości. Sama sprawa relokacji do dzisiaj budzi wątpliwości na ile ona jest nadaniem praw miejskich na nowo, czy jest to pierwszy raz, ale niezależnie od wszystkiego widać było wyraźnie, że miasto Końskie, które podupadło po wojnach szwedzkich odżyło i że ten akty prawny nadał nowy status, który utrzymujemy do dzisiaj i on uprawnia nas do nie tylko wiązania z nim poczucia naszej tożsamości tu i teraz, ale i do domu z naszych przodków, z tego czeko dokonali.” – tłumaczył nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Święto miasta to także czas do podsumowań. Burmistrza Obratańskiego poprosiliśmy o krótką ocenę tego co działo się w gminie przez ostatnie dwanaście miesięcy. –„Był to rok, który miał swoje elementy dynamizujące i naszą przestrzeń i nasze życie i oczekiwania na przyszłość. Z jednej strony kończą się pewne inwestycje, które albo są już w trakcie zaawansowanej realizacji, że widać ich kształt ostateczny jak termomodernizacja budynków oświatowych w Modliszewicach, Kazanowie i Rogowie, ale są też zakończone pewne zadania które rzadko są dostrzegane, ponieważ pozwolę sobie zacytować tutaj niedawną wypowiedź Adama Kszczota naszego znakomitego lekkoatlety. Zapytany o źródła swoich sukcesów powiedział, że od dziecka mu wpajano jako coś naturalnego, że jest czas przygotowania ziemi, czas zasiewów i dopiero czas zbierania plonów. Mówił, że bez przygotowania i pracy wstępnej nic ostatecznie samo nie przyjdzie. My w wielu rzeczach jesteśmy na takim etapie, że kończymy przygotowania, więc kończą się zasiewy i to daje niemal gwarancję plonów.” – mówi burmistrz Obratański.

Około godziny 17:30 w Bibliotece Publicznej miała miejsce inauguracja wystawy fotograficznej Marka Ziomka pt. „Magiczny Świat Owadów”. –„Co to jest makro fotografia to już Darek powiedział. Jest to pokazanie czegoś czego nie widzimy gołym okiem. Makrofotografia istnieje w różnych dziedzinach życia. W medycynie, działach technicznych, ale to co najbardziej podoba się wszystkim to fotografia owadów.” – powiedział we wstępie konecki artysta.

Fotografie świata makro będzie można w koneckiej czytelni oglądać przez kilka najbliższych tygodni. U nas niebawem znajdziecie Państwo obszerniejszą relację z otwarcia tej wystawy.

Sobota na Dniach Końskich nie mogła obyć się bez wydarzenia sportowego. Oficjalnie zaprezentowano kadrę naszego I Ligowego klubu piłki ręcznej, czyli KSSPR-u Końskie. Przy tej okazji zaproszono także na jubileusz 50-lecia piłki ręcznej w Końskich – impreza  odbędzie się już w sobotę 25 sierpnia w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich. –„Na Dniach Końskich prezentujemy naszą drużynę, która będzie nas reprezentowała w najbliższym sezonie. Na pewno zobaczymy kilku nowych zawodników. […] W najbliższym czasie zapraszamy na obchody 50-lecia, które odbędą się 25 sierpnia w Hali Sportowej, a po nich odbędzie się piknik na paringu za halą.” – powiedział nam Piotr Bocheński, prezes KSSPR Końskie.

Poniżej możecie zobaczyć Wideo 360 z koncertu De Mono. Zachęcamy do przewijania obrazu myszą tak by oglądać zarówno koncert, jak i bawiącą się publiczność. 

Najważniejszym punktem soboty na Dniach Końskich miał być jednak koncert grupy De Mono. Andrzej Krzywy i spółka nie zawiedli. Zaprezentowali Konecczanom wspaniałą artystyczną ucztę grając nowe i stare przeboje grupy. Publiczność także nie zawiodła. Jak zwykle w Parku Miejskim podczas święta Końskich pojawiło się mnóstwo osób.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Relacja wideo: Sobota z De Mono na Dniach Końskich 2018

  1. Pingback: Dni Końskich 2018: Niedziela z Anią Dąbrowską. Wideo | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *