REKLAMA

Rozpoczęły się prace związane z rekultywacją Starego Młyna

Od spuszczania wody rozpoczęły się prace związane z przebudową zbiornika na Starym Młynie. Po wypływie wody, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu, na zalew wjedzie ciężki sprzęt, który będzie oczyszczał dno.

REKLAMA

Przypomnijmy, że na początku maja nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy burmistrzem Końskich, a przedstawicielami firmy Stawecki Holding, która na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj” zajmie się rekultywacją zbiorników wodnych na koneckich Browarach i Starym Młynie.

REKLAMA

Rekultywacja zbiorników na Browarach i Starym Młynie kosztować będzie 8,67 miliona złotych. Ponad 7,3 miliona złotych konecka gmina pozyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Zadanie wykona wyłoniona w drodze przetargu kielecka firma Stawecki Holding.

Jak poinformował burmistrz Krzysztof Obratański, zakres robót obejmie między innymi oczyszczenie i odmulenie zbiorników, umocnienie ich brzegów, remont jazów piętrzących. – Na Starym Młynie przy zbiorniku pojawi się także utwardzona i oświetlona ścieżka pieszo – rowerowa, monitorowany parking, miejsce na ognisko, wiata przyrodnicza, pomosty i stanowiska dla wędkarzy. Będą ławki, stoły, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Umowa, którą podpisali burmistrz Krzysztof Obratański i prezes firmy Emilian Stawecki, zakłada wykonanie zadania do czerwca przyszłego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *