REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka ZSP 1 Końskie z koncertem grupy DEJW

Już po raz ostatni w tym sezonie usłyszeliśmy poloneza w sali bankietowej Astoria w Końskich. W sobotę bawiło się tam 150 osób związanych z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, w tym 60 tegorocznych maturzystów. Nie zabrakło też gwiazdy – upominku od właścicieli sali. Tym razem koncert dała grupa DEJW. 

REKLAMA

Bal rozpoczęła seria przemówień: głos zabrała dyrektor szkoły Beata Jakubowska, uczniowie Kamila Kaczmarek i Piotr Ociepa oraz rodzic Maria Stępień.

„Moi kochani! Czasem szkoła i my nauczyciele kojarzymy się Wam tylko i wyłącznie z ocenami, sprawdzianami, a czasem może nawet ze stresem. Dzisiaj jednak mam nadzieję, że zobaczycie nas troszeczkę inaczej. Dziś jesteśmy po prostu gośćmi na Waszym wielkim balu i razem z Wami chcemy ten dzisiejszy dzień świętować” – mówiła do uczniów dyrektor Jakubowska.

REKLAMA

„Dziś nadeszła tak długo oczekiwana przez nas chwila. Wiemy, że przygotowanie balu studniówkowego wiązało się z ogromnym wysiłkiem, dlatego zróbmy wszystko by ta noc była wyjątkowa. Niebywałość tego wieczoru sprawia, że czujemy się wzruszeni. Wszyscy na pewno pamiętają dzień, w którym spotkaliśmy się po raz pierwszy. Szybko minęły lata nauki, a my nie spodziewaliśmy się, że życie szkolne będzie wiązało się z takim wysiłkiem, ale również i radosnymi chwilami” – przemawiali uczniowie Kamila Kaczmarek i Piotr Ociepa.

„Dzisiaj wiemy, że nasze, rodziców obawy okazały się niepotrzebne. Mijają już 4 lata, lata, które jak mniemam nie są stracone. Trud wszystkich nauczycieli wniesiony w wykształcenie tych młodych ludzi przynosi efekty. Proszę popatrzeć teraz na nich. Stoją tu przed nami, tak inni niż, na co dzień, tak inni niż parę lat temu. Lepsi, dojrzalsi z większą odwagą spoglądający w swoją przyszłość.” – mówila przedstawicielka rodziców Maria Stępień.

Nie zabrakło podziękowań dla rodziców, nauczycieli oraz przede wszystkim wychowawców. W studniówce uczestniczyli uczniowie z czterech klas: technik architektury krajobrazu, której wychowawcą jest Katarzyna Bury, technik informatyk z wychowawczynią Urszulą Krzywkowską, technik elektryk i pojazdów samochodowych, którą opiekuje się Barbara Odrowąż-Kietlińska oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z wychowawcą Arkadiuszem Bąkiem.

Kolejnym niezwykle ważnym punktem wieczoru było odtańczenie tradycyjnych polonezów. Najpierw na parkiecie zobaczyliśmy grupę reprezentacyjną. Potem w dwóch turach tańczyli już wszyscy uczniowie, a w pierwszych parach znaleźli się: dyrektor Beata Jakubowska z nauczycielem Arkadiuszem Bąkiem oraz wicedyrektor Michał Myszkowski z nauczycielką Katarzyną Bury.

Po polonezach miał miejsce toast, a za pomyślnie zdaną maturę symboliczną lampkę szampana solidarnie wypili wszyscy obecni na sali. Podpytywaliśmy przedstawicieli szkolnej społeczności o wspomnienia związane z ostatnimi czterema latami w murach „Mechanika” oraz ich emocje. Opowiadali nam o nich dyrektor Beata Jakubowska oraz uczniowie Przemysław Grochowski z klasy informatycznej i Katarzyna Chochulska z klasy o profilu architekt krajobrazu.

„To już jest ósma studniówka, którą ja prowadzę jako dyrektor i z każdym rokiem wydawało by się, że człowiek powinien się przyzwyczaić, ale są to ogromne przeżycia. Nawet w trakcie tego dzisiejszego Poloneza reprezentacyjnego, czy ogólnego. Co roku mi towarzyszy mi wzruszenie kiedy patrzę na naszych wychowanków. Tak jak kierowałam do nich moje słowa: życzę im realizacji wszystkich swoich marzeń, nie poddawania się w życiu, umiejętności pokonywania przeszkód i osiągnięcia wyznaczonego dla siebie celu”  – dzieliła się emocjami i życzeniami Beata Jakubowska, dyrektor ZSP nr 1 w Końskich.

„Ja swój czas spędzony w tej szkole wspominał będę jak najlepiej. Chciałbym do tej szkoły wrócić jeszcze na następne dziesięć nawet lat. Nauczyciele są bardzo, ale to bardzo otwarci na rozmowę. Chcą pomagać uczniom w ich rozwoju. Zawsze bez jakichkolwiek nawet przyczyn nauczyciel podejdzie i zapyta o to jaki masz problem – jeśli widzi, że np. jesteś delikatnie spięty. Jest po prostu super, ponieważ lepszej szkoły w koneckim nie ma. To najlepsza szkoła jaka może być. Jest dobry, wysoki poziom nauczania technicznego i ogólnego kształcenia. Do matury podchodzimy dobrze przygotowani. […] Każdemu młodemu człowiekowi jeśli chce mieć jakiś zawód i przy okazji maturę naprawdę polecam tę szkołę. Jest w 100% pewną szkołą, jest fajnie. Czego życzę sobie i kolegom? Oczywiście zdania maturki z jak najlepszym wynikiem. Poza tym: nie każdy ją musi mieć. Jeśli się nie uda to powtórzy się w sierpniu i na 100% się uda z tym wykształceniem, które posiadamy. Dzisiaj życzę nam wszystkim szampańskiej i kulturalnej zabawy.” – mówił do naszej kamery Przemek Grochowski z IV TI.

„W Mechaniku jest super, a nauczyciele są naprawdę wspaniali i dużo nam pomagają. Nauczyliśmy się naprawdę bardzo wiele. Koledzy i koleżanki są pomocni. Atmosfera w naszej szkole jest najwspanialsza – każdy się z każdym dogaduje, miło spędzamy przerwy, na lekcjach też jest super. Życzę moim kolegom i koleżankom by dobrze zdali maturę i by później sobie dobrze ułożyli życie – by poszli na wybrany kierunek, który sobie wymarzyli” – mówiła Katarzyna Chochulska z klasy IV TAK.

Po pysznym obiedzie dla wszystkich przygrywał zespół Prestige Band, ale wiadomym było, że w końcu na scenie pojawi się gwiazda. Tym razem była to grupa DEJW z charyzmatycznym wokalistą. Podczas koncertu wszyscy bawili się znakomicie!

Poniżej skrót wideo oraz obszerna galera zdjęć: 

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *