Świąteczny remis Partyzanta i porażka Neptuna [wideo, zdjęcia]

Partyzant Radoszyce w ramach IV Ligi w Wielką Sobotę na wyjeździe mierzył się z bardzo niewygodnym rywalem Naprzodem Jędrzejów i zremisował. Neptun u siebie przegrał z Wierną Małogoszcz.

Piąty w tabeli Partyzant walczył z czwartym Naprzodem Jędrzejów. Spotkanie było wyrównane, a jego wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Najpierw na 1:0 dla podopiecznych Jarosława Komisarskiego trafił Maciej Dymek i było to w 20. minucie, a potem w 32. minucie starcia Naprzód wyrównał na 1:1. Takim wynikiem ten mecz się zakończył. –„Mieliśmy jeszcze dwie sytuacje sam na sam w końcówce pojedynku. Niestety zmarnowali je Pańczyk oraz strzelec pierwszej bramki Maciej Dymek. Spotkanie trzeba uznać za bardzo wyrównane.” – powiedział nam Mateusz Szymczyk, kierownik Partyzanta.

Za tydzień w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 16.00 ekipa z Radoszyc podejmie u siebie Kamienną Brody.

Naprzód Jędrzejów – Partyzant Radoszyce 1:1
Gol dla Partyzanta: Maciej Dymek
Partyzant Radoszyce: Mazur Mateusz, Mazur Maciej, Tomasz Mazur (10′ Maciej Dymek), Miśtal, Pańczyk, Kos, Opara (80′ Nieszporek), Morgaś, Jaśkiewicz (90′ Markowicz), Sosiński (80′ Grudzień), Papros.

Neptun przegrał z Wierną 0:1

Niestety pierwsze spotkanie Neptuna przed własną publicznością zakończyło się porażką liderów IV Ligi. Zawodnicy trenera Waldemara Szpiegi ulegli Wiernej Małogoszcz, która w tabeli zajmuje dopiero dwunastą pozycję. To był dziwny mecz, bo nasi niemal od początku do końca atakowali, a mimo to ponieśli porażkę. Już w 13. minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę do siatki strzeżonej przez Łukasza Herdę wpakował Bartłomiej Wijas. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym spotkaniu.

Druga odsłona to już kompletna dominacja naszych. Środkiem atakować próbował Karol Armata, ale kilka z jego strzałów trafiało w bramkarza lub mijało minimalnie bramkę. Swoje szanse mieli także Zieliński, Pilarski i Piwowar. Kilkukrotni pod bramką gości było gorąco, piłka trafiała nawet w słupek, ale ostatecznie nasi przegrali 0:1.

Już w środę o 16.30 nasi w ramach Okręgowego Pucharu Polski podejmą u siebie Nidę Pińczów. W kolejny weekend zagrają ligowe spotkanie na wyjeździe z przedostatnią w IV Lidze Moravią Morawica.

Neptun Końskie – Wierna Małogoszcz 0:1
Gol: Bartłomiej Wijas
Neptun: Herda, Dutkiewicz, Maciejewski, Skalski, Szymoniak, Piwowar, Armata, Sroka (Zieliński), Szymkiewicz, Gardynik (Pilarski), Pach. Ławka: Mendygrał, Płyta, Kwiecień, Skoczylas, Sztandera.