REKLAMA

Relacja wideo: WOŚP w powiecie koneckim zebrała ponad 100 tys![zdjęcia, wideo]

Pierwsze wydarzenia związane z XXV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miały miejsce w Stąporkowie, później nasza uwaga przeniosła się do Końskich i Radoszyc. Już wiemy, że w naszym powiecie znowu został pobity rekord zebranych pieniędzy!

REKLAMA

Na sportowo w Stąporkowie

W Hali Sportowej przy Gimnazjum w Stąporkowie już w sobotę zorganizowano kolejkę Miejskiej Ligi Futsalu związaną z WOŚP, w niedzielę rozegrano drugą, a podczas niej każda z drużyn przeznaczyła 100 złotych na rzecz orkiestry. O nie tylko sportowym graniu w tej gminie opowiedział nam szef sztabu Kacper Dajczer.

REKLAMA

„Na sportowo. Od wczoraj zaczęliśmy 7 kolejkę MLF. Dziś gramy już typowo sygnowaną logiem WOŚP kolejkę, gdzie wszystkie drużyny przekazały po stówce na rzecz orkiestry. Mamy 12 drużyn, więc jest to 1200 złotych do przodu. Po nas Turniej Sportowy Pamięci Wojtka Szydłowskiego Szkół Podstawowych. To także w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze stoją na hali, kwestują, zbierają pieniążki do puszek. Mamy 44 wolontariuszy, są rozmieszczeni na terenie całej gminy – głównie kościoły, markety, duże skupiska ludzi.” – mówił Dajczer.

A wieczorem w stąporkowskim Domu Kultury odbyły się licytacje i koncerty. Wystąpił między innymi duet El of B oraz podopieczni Szkoły Muzycznej „Melodia” Kasi Lisowskiej. Łącznie w gminie Stąporków podczas XXV Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 19 tysięcy 839 złotych i 53 grosze. To najlepszy w historii wynik tej gminy.

Końskie z rekordowymi licytacjami

W Domu Kultury przy ulicy Mieszka I-go w Końskich imprezę podsumowującą dzień zbiórki zaczęto o godzinie 17.00 i rozpoczęła się ona od wielkich emocji związanych z licytacją. Między innymi za 800 zł sprzedano piłkę z podpisami zawodników Vive Kielce, którą na licytację przekazał wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Cenę 250 złotych osiągnęła przepiękna figura przedstawiająca Jurka Owsiaka wykonana przez koneckiego rzeźbiarza Pawła Stasińskiego. Jedna z koszulek WOŚP-u sprzedana została za 350 złotych, a oczywiście największą kwotę osiągnął tort. To tradycja, że udekorowany tort na rzecz orkiestry przekazuje cukiernik Edward Waligórski. Tym razem jego dzieło zostało sprzedane za 1100 złotych, a zakupili je: Michał Cichocki oraz Mirosław Motyl. Ten drugi w imieniu „Czarnej Floty”, która bardzo aktywnie włączyła się w XXV Finał WOŚP, między innymi poprzez przekazanie wielu gadżetów na licytację.

Licytacje w Końskich były rekordowe.

Gadżety przekazywali także zwykli mieszkańcy. Na przykład jedna z mieszkanek Końskich specjalnie dla Wielkiej Orkiestry na drutach zrobiła sweter. Podczas aukcji został on zlicytowany. Poza sprzedażą gadżetów na wszystkich, którzy przybyli do DK-u czekały też atrakcje artystyczne. Janina Malicka wydeklamowała swoje wiersze, a na scenie zaprezentowała się grupa Sufler oraz Dominika i Marcin Wróblowie.  W Końskich zebrano rekordowe 65 tysięcy 860 złotych i 11 groszy. Spośród 120 wolontariuszy z koneckiego sztabu nr 949 w swojej puszcze najwięcej pieniędzy przyniosła Kamila Wojna – dokładnie 5484 złote i 82 grosze.

Na drugim miejscu znalazł się znany ratownik medyczny Marcin Pytlos, który z Orkiestrą grał już 23 raz! Tym razem uzbierał on 1752 złote . –„Ja dzisiaj zbierałem w Rudzie Malenieckiej i ze mną było jeszcze trzech wolontariuszy. Jeszcze tutaj ludzie, którzy przychodzą na koncert, na licytację także wrzucają nam pieniądze. To będzie chyba 23 mój raz, jestem prawie od początku z orkiestrą” – powiedział nam wolontariusz.

Szef sztabu Krzysztof Kowalski na scenie postanowił specjalnymi dyplomami wyróżnić tych, którzy niemal od początku są z orkiestrą, a często ich działań nie widać – między innymi kucharki przygotowujące posiłki dla wolontariuszy.

W Radoszycach zlicytowali piłkę z podpisami mistrzów.

750 złotych – taką kwotę uzyskała podczas licytacji piłka do siatkówki z podpisami mistrzów świata: Bartosza Kurka, Mariusza Wlazłego, Karola Kłosa i Michała Winiarskiego. To ogólnie był rekordowy finał w Radoszycach. Tamtejszy sztab liczący sobie 33 wolontariuszy zebrał 18 tysięcy 821 złotych i 69 groszy!

W tej gminie jak zwykle hitem była sprzedaż kugla. Każdy kto wrzucił symboliczny grosik do puszki mógł się nim częstować, oprócz tego w hali sportowej w Radoszycach wystąpiła Bożena Zielińska oraz miejscowa młodzież, a dzieciaki mogły bawić się na ufundowanym przez gminę specjalnym placu zabaw. W hali można było także rejestrować do Bazy Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego fundacji DKMS Polska. Do grona bohaterów tym razem dołączyło 18 osób.

Sumując wyniki z trzech sztabów, które funkcjonowały w naszym powiecie wiemy już, że znowu padł rekord. Łącznie w Powiecie Koneckim podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano dokładnie 104 tysiące 521 złotych i 33 grosze.

Zdjęcia:

WOŚP w Stąporkowie:

 

WOŚP w Końskich:

WOŚP w Radoszycach (fot. UG Radoszyce):

REKLAMA

One thought on “Relacja wideo: WOŚP w powiecie koneckim zebrała ponad 100 tys![zdjęcia, wideo]

  1. A gdzie w tym czasie podziewał się etatowy Członek Zarządu Powiatu – tak szczytny cel jak WOŚP i nie było?? Nie wierzę! z takim dobrodusznym sercem… ech…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *