REKLAMA

To był bezpieczny bożonarodzeniowy weekend na naszych drogach!

Przez całe święta na szlakach komunikacyjnych województwa świętokrzyskiego prowadzona była policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenia 2018″. Nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników ruchu drogowego w trakcie sześciodniowego długiego weekendu czuwało ponad 2700 świętokrzyskich policjantów. W tym roku w powiecie koneckim było wyjątkowo bezpiecznie. 

REKLAMA


Działania rozpoczęły się już w piątek, a zakończyły wczoraj o północy. Tegoroczny długi świąteczny weekend trwał 6 dni w tym czasie blisko 820 policjantów drogówki oraz ponad 1900 funkcjonariuszy innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. W trakcie minionego, świątecznego weekendu na terenie całego województwa świętokrzyskiego doszło do 22 wypadków, w których rannych zostały 24 osoby. Niestety w zdarzeniach drogowych życie straciły 3 osoby. W trakcie podejmowanych kontroli mundurowi ujawnili 48 kierujących pojazdami, będących pod wpływem alkoholu. Policjanci ujawnili również 19 pieszych, którzy zapomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h prawo jazdy straciło 27 kierujących.

W tym samym czasie na terenie powiatu koneckiego doszło do 7 kolizji i 1 wypadku. W tym ostatnim ranna została 1 osoba. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz 3 będących po użyciu alkoholu (od 0,2‰ do 0,5‰). Zatrzymano także 1 nietrzeźwego rowerzystę.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *