REKLAMA

Twórcy kultury spotkali się już drugi raz w Domu Kultury w Końskich [zdjęcia]

W kameralnej scenerii w piątek w Domu Kultury w Końskich  odbyło się spotkanie twórców kultury – artystów, muzyków pisarzy malarzy… z terenu gminy Końskie. To była okazja do wzajemnego pobudzenia się do dalszych działań. Co ważne: po raz pierwszy pracownicy Domu Kultury przyznali swoją nagrodę „Ambasadora Kultury”.

REKLAMA

Uniwersytet Trzeciego Wieku z Końskich otrzymał nagrodę „Ambasador Kultury”.

Na to spotkanie przybyli również zaproszeni goście: zastępca burmistrza Końskich Marcin Zieliński, a powiat konecki reprezentowali: członek zarządu Damian Rozmus oraz przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Duda. Wszystkich przybyłych serdecznie powitał dyrektor placówki Piotr Salata jednocześnie dziękując pracownikom Domu Kultury za ich pracę.

Wieczorne spotkanie rozpoczęło się od wystawy Tadeusza Czarneckiego w galerii DeK. Następnie po raz pierwszy MGDK przyznał nagrodę Ambasador Kultury, którą otrzymał w roku 2018  Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nagrodę odebrał Zarząd: prezes Jolanta Rydzewsk, v-ce prezes zarządu Grażyna Chwalek i Teresa Dunajska oraz sekretarz Barbara Zenke, skarbnik Elżbieta Bilska. –„Na pewno będziemy chcieli kontynuować tę ideę przyznawania nagród dla wyróżniających się na naszym kulturalnym rynku” – powiedział nam Piotr Salata, dyrektor Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

Na zakończenie spotkania artystów wystąpił wspaniały duet – Folk Time Duo. Muzycy grali na akordeonoe i skrzypcach. Zgrany duet tworzą Łukasz Jaworski i Tomasz Mirowski.  Spotkanie twórców było przede wszystkim okazją do rozmów i wzajemnego napędzania się do dalszych kulturalnych działań na różnych płaszczyznach. Już dziś wiadomo, że podobne meetingi mają być organizowane w koneckim Domu Kultury w kolejnych latach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *