REKLAMA

W gminie Końskie realizują inwestycje z budżetu obywatelskiego [wideo]

Rozpoczęły się działania związane z realizacją inwestycji, które wygrały w głosowaniach na ostatni budżet obywatelski gminy Końskie. Niebawem ruszy kolejna edycja tej gminnej inicjatywy. 

REKLAMA

Obecnie w ramach budżetu obywatelskiego gmina stworzyła opracowania dotyczące budowy boiska o sztucznej nawierzchni w Nieświniu. –„Inwestycją realizowaną w ramach budżetu obywatelskiego jest boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią sztuczną wraz z ogrodzeniem w Nieświniu. Tam na razie mamy dokumentację projektową za kwotę niespełna sześć tysięcy złotych i po jej opracowaniu zlecimy wykonanie samego zadania.” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Drugą w ostatnich dniach inwestycją realizowaną spośród tych, o których budowie zadecydowali mieszkańcy jest powstanie placu rekreacyjno-sportowego z zestawem do ćwiczeń siłowych street workout i elementami siłowni zewnętrznej na osiedlu Warszawska w Końskich. To inwestycja warta ponad 94 tysiące złotych. A za jej wykonanie odpowiadała firma Apis Polska. –„To obywatele zdecydowali, że coś takiego tam powinno powstać. Rzeczywiście jest to duże osiedle i coś takiego było potrzebne.” – mówi burmistrz Obratański.

REKLAMA

Jeszcze w wakacje powinna rozpocząć się procedura zgłaszania inwestycji do Budżetu Obywatelskiego 2019, następnie odbędzie się powszechne głosowanie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA