REKLAMA

Już dziś wielkie święto w Gowarczowie! [wideo]

Już dziś (15 sierpnia) odbędzie się święto gminy Gowarczów. Gwiazdą tego dnia ma być zespół Diadem, a goście będą mogli wziąć udział także w zabawie tanecznej pod gwiazdami z zespołem Paradise. 

REKLAMA

Rodzinny festyn w Gowarczowie zrodził się z odpustów, które organizowane były w dzień wspomnienia o świętym Rochu – patronie miejscowej parafii. Dzień wspomnienia przypada na 16 sierpnia, ale że 15 jest ostatnim wolnym dniem długiego weekendu to obecna władza zdecydowała o przeniesieniu festynu. Od lat pojawiają się na nim tłumy, a zabawa jest naprawdę przednia! –„Roch w tym roku tak jak w poprzednim będzie 15 sierpnia. Dotychczas odbywał się 16-go, ale zmieniamy na 15-go. W tym roku jest to wtorek, ostatni dzień długiego weekendu. Jeżeli chodzi o to, co na scenie to większość została zaplanowana wcześniej. Będzie więc Diadem, Goran i zespół Paradise. Nowością, którą ja chcę wprowadzić ma być I Turniej Sołectw. To ma być taki pokaz wszelakich możliwości, umiejętności, które w poszczególnych sołectwach są. Będą konkurencje sportowe, artystyczne, ale i kulinarną przewiduję. Jeżeli moje plany nie zawiodą, to na każdym polu będzie można się popisać.” – opowiedziała nam Elwira Sibiga, dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie.

Oprócz wspomnianych atrakcji zaplanowano także „Biesiadę Łowicką”, na placu przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie rozstawiona będzie strefa cateringowa, dmuchańce dla najmłodszych, a także mnóstwo kramów. Występować będą podopieczni CKiAL oraz uczniowie z miejscowych szkół. Natomiast tuż przed koncertem gwiazdy dnia swoje specjalne nagrody przyzna wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha. Znany zespół nurtu disco-polo „Diadem” na scenę wejdzie punktualnie o godzinie 20.00. Występ twórców hitu „Zakochany Klaun” nie będzie jednak ostatnim aktem Święta Gowarczowa. Po koncercie odbędzie się bowiem dyskoteka pod gwiazdami, a przygrywać ma wtedy zespół Paradise! –„Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tyko naszej gminy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 15 sierpnia u nas w Gowarczowie przy Szkole Podstawowej. Będzie mnóstwo atrakcji, będą atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Diadem. Dziękuję i jeszcze raz zapraszam wszystkich” – zaprasza Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

REKLAMA

Zapraszamy również do obejrzenia zeszłorocznego festynu w Gowarczowie – TUTAJ. 

REKLAMA