REKLAMA

W Końskich powstał klub bokserski! [wideo, zdjęcia]

Boxing Końskie – pod taką nazwą od początku września przy ulicy Fabrycznej 15 działa nowy klub sportowy. Oczywiście trenować możemy w nim pięściarstwo. W pierwszym treningu udział wzięło około 25 sympatyków tego sportu. 

REKLAMA

„Zalążek tego powstał już jakieś dziesięć lat temu jak zaczynaliśmy u trenera Adama w Opocznie, jeszcze na stadionie Ceramiki pod wiatami. Wtedy nie było jeszcze klubu w Opocznie, zaczynało się to tak jak u nas. Pierwsze osoby z Końskich tam docierały na treningi. Potem trener Adam przyjeżdżał do nas do Końskich. Trenowaliśmy na różnych salach sportowych, trochę na dworze. Osób było dużo, zapał był, pierwsze osoby zaczęły startować trzy lata temu na zawodach.” – opowiadają Kamil Patyk i trener Adama Pokusa.

Boxing Końskie jest póki co klubem treningowym, ale w planach jest zarejestrowanie go w Polskim Związku Bokserskim. Wtedy jego podopieczni będą mogli oficjalnie brać udział w zawodach. Na ten moment kilku zawodników startuje już w różnych turniejach w całym kraju, choćby ostatnio na imprezie organizowanej przez słynnego Pawła Skrzecza, ale robią to na własną rękę.

REKLAMA

Trenerem grupy jest Adam Pokusa mieszkający w Opocznie, ale szkolący się w Łodzi w Klubie Sportowym Widzew. Do Końskich przybył widząc grupę zapaleńców, pomaga zawodnikom w rozwoju i liczy na ich dalsze zaangażowanie, bo nie byłoby klub bez młodych zawodników. To oni pracą własnych rąk, niemal bez wkładu finansowego przygotowali salę przy ulicy Fabrycznej 15, dostosowali ją tak by mogły tam odbywać się treningi bokserskie. Jednak by klub mógł na dłuższą mętę istnieć potrzebni są sponsorzy.  –„Chcielibyśmy zaapelować do koneckich przedsiębiorców, bo jak wiadomo nikt z tego klubu nie czerpie korzyści. […] Nikt nam nie da za darmo salki, nikt nam nie da za darmo sprzętu, a wszystko kosztuje. Jak wiadomo póki co nie korzystamy z żadnych dotacji, ani niczego takiego. Stworzyliśmy więc taki pomysł by zachęcić sponsorów do wspomagania nas finansowo. Chcemy stworzyć banery, które będą wisiały tutaj na salce i które będą jeździły z nami na zawody. W zamian za pomoc rzeczową, czy finansową po prostu logo, czy baner danego sponsora będą mogły pojawić się tutaj na salce, bo chcemy stworzyć taki klub naszych sponsorów.” – opowiada Kamil Patyk, jeden z założycieli Boxing Końskie.

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc początkujący klub to prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 508 126 485 lub na fanpage Boxing Końskie.

Klub na ten moment poszukuje nie tylko sponsorów, ale i zainteresowanych treningami zawodników. Przyjść na zajęcia można nie tylko z myślą o bokserskiej karierze. Założenie jest takie by większą część grupy stanowiły osoby, które przede wszystkim chcą wzmocnić swoją fizyczność oraz charakter. –„Zapisać się może każdy kto chce coś robić, chce coś działać, każdy kto nie chce tylko siedzieć w domu, a chce wyjrzeć na światło dzienne i zajrzeć do nas by trenować. […] U nas można nauczyć się samodyscypliny, stać się lepszym, można zaczęrpnąć nuty charakteru. Każdy może do nas zajrzeć i zawsze się coś dla każdego znajdzie.” – mówi nam Bartek, jeden z zawodników.

Treningi w klubie przy Fabrycznej 15 w Końskich odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 19:00. By dołączyć do klubu wystarczy przyjść na zajęcia. Dodatowe informacje uzyskacie Państwo także pod wcześniej podanym numerem telefonu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA