REKLAMA

W Koziej Woli mają wóz strażacki jak nowy! [wideo, zdjęcia]

Zupełną przemianę przeszedł wóz strażacki służący jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Koziej Woli. To zasługa burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej.

REKLAMA

Wysłużony Star pracuje dla jednostki od 2011 roku, wcześniej jeździł w Nadleśnictwie Stąporków. Sześć lat temu druhowie sprowadzili go do jednostki. Początkowo był koloru zielonego, ale bardzo szybko własnym sumptem pasjonaci pożarnictwa z Koziej Woli go odrestaurowali. Remonty na własną rękę przy samochodzie przeprowadzali niemal każdego roku. W końcu jednak wóz był w tak opłakanym stanie, że potrzebował kapitalnej renowacji. –„Samochód bojowy został zmodernizowany, poddany karosacji, został wymieniony silnik, cała karoseria, czyli zewnętrzne blachy. Wymieniono tapicerkę wewnętrzną, wyposażono go w autopompę, zbiornik wodny i zbiornik na pianę. Samochód wcześniej nam służył, ale często występowały przeróżne problemy techniczne. Były problemy z dotarciem na miejsce na czas, a także występowały różne usterki po drodze, czy przed wyjazdem.” – tłumaczył nam Kamil Trudnos, sekretarz OSP w Koziej Woli.

Samochód posiada napęd 6×6 z blokadami mostów, reduktor skrzyni biegów, zbiornik wodny o pojemności 2850 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 150 litrów, autopompę, szybkie natarcie, maszt oświetleniowy. Na wyposażeniu wozu są między innymi aparaty powietrzne, torba R1, pilarki spalinowe, urządzenia ratownicze, armatura wodno-pianowa, pompy.

REKLAMA

Tak wóz z Koziej Woli wyglądał na początku swojej przygody z jednostką.

Nie byłoby jednak tego wszystkiego, gdyby nie wsparcie władz. Druhowie dziękują Leonowi Guli, wszystkim radnym z gminy Stąporków i przede wszystkim pani burmistrz Dorocie Łukomskiej. –„Kwota jaką otrzymaliśmy to 120 tysięcy złotych i zaprowadziliśmy samochód do miejscowości Trębowiec Duży i tam firma prywatna wykonała cały zakres prac, który widzimy za naszymi plecami.” – powiedział nam Łukasz Młynarczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Koziej Woli.

Ochotnicy zapowiadają, że teraz dysponując nowym wozem będą ze zwiększonymi siłami służyć lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć, a w niej między innymi wóz sprzed renowacji i jego obecny wygląd:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *