Ważne wygrane Neptuna oraz Partyzanta w IV Lidze [wideo, zdjęcia]

Komplet punktów w niedzielę zdobyły zespoły z powiatu koneckiego grające w IV Lidze. Neptun i Partyzant zwyciężały w meczach u siebie.

Partyzant, który dotychczas zajmował trzynastą pozycję w tabeli pokonał siedemnastą w lidze Nidę Pińczów. Podopieczni Jarosława Komisarskiego jedyną bramkę w tym meczu zdobyli w 85 minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Aleks Kuśmierczyk. Dzięki zwycięstwu radoszyczanie przesunęli się na dziesiąte miejsce.

Partyzant Radoszyce – Nida Pińczów 1:0
Gol: Aleks Kuśmierczyk

Szósty w IV Lidze Neptun podejmował na stadionie przy ulicy Sportowej do tej pory dziesiąty w tabeli Naprzód Jędrzejów. Konecczanie grali bardzo pewnie, już w 3 minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale karnego w fatalnym stylu zmarnował Karol Armata. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 9 minucie piłkę do siatki z najbliższej odległości wepchnął Jan Sroka. Do przerwy więcej goli nie padło. Druga odsłona to pozornie częstsze akcje gości. Jednak rozbijały się one o dobrze dysponowanych tego dniach defensorów ekipy z Końskich. Na szczególne pochwały zasłużył rozgrywający świetny mecz z tyłu Bartosz Sztandera. Po około 10 minutach drugiej odsłony padł drugi gol dla gospodarzy. Tym razem strzelcem został Krzysztof Pach. Naprzód starał się atakować, ale i nasi bardzo dobrze bronili. Ostatecznie więc spotkanie Neptun Końskie – Naprzód Jęderzejów zakończyło się wynikiem 2:0.

Neptun Końskie – Naprzód Jędrzejów 2:0
Gole: Sroka, Pach
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Prus-Niewiadomski, Sroka, Sztandera (Bandura), Armata (Skoczylas), Cieślik (Pilarski), Szymkiewicz, Gardynik, Pach.

Za tydzień w niedzielę 14 maja o 17.00 Neptun u siebie podejmie Czarnych Połaniec. To trudny rywal, który zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Dzień wcześniej w Sędziszowie Partyzant zmierzy się z tamtejszą Unią.