REKLAMA

Wieczór poetycki z Janiną Malicką w Gowarczowie [zdjęcia]

Kilka dni temu do Gowarczowa na zaproszenie sołtys Edyty Wiatrowskiej i rady sołeckiej przyjechała poetka Janina Malicka. Poprowadziła ona swoje spotkanie autorskie – szczególnie ważne dla Malickiej, bo Gowarczów to jej rodzinna gmina. 

REKLAMA

 Na spotkanie z autorką przybyło ponad 40 osób, w tym koleżanki ze szkoły podstawowej, delegacja z Koła Gospodyń Wiejskich znad Plebanki z Radoszyc i mieszkańcy Gowarczowa. Podczas wieczoru wiersze autorki recytowała Zosia Mogielska z Radoszyc.

Na tą specjalną okazję społeczność Gowarczowa przygotowała salę ozdabiając ją płatkami polnych maków, świeczkami i słodkim poczęstunkiem przygotowanym w postaci pieczonych faworków i racuchów. Słodkie ciasto zostało przyniesione na spotkanie przez jedną z mieszkanek w dowód uznania dla pani Janiny. Sołtys miejscowości podarowała autorce bukiet kwiatów i wazon wykonany przez Wiktorię Dobosz z motywem czerwonych maków, o których Malicka pisze w swoich wierszach nawiązujących do lat spędzonych w Gowarczowie.

REKLAMA

Po prezentacji wierszy i długich rozmowach o poezji wszyscy zaśpiewali chórem „sto lat” dla poetki, a uściskom i wzruszeniom nie było końca. W tym dniu to była kaskada pięknych wzruszeń.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *