REKLAMA

Wspominamy tych którzy odeszli

Ostatnie dwanaście miesięcy przyniosło śmierć wielu osób zasłużonych dla Konecczyzny. W Zaduszki wspominamy te postacie. 

REKLAMA

Grażyna Kolus – w dniu 12 lutego 2018 roku zmarła po ciężkiej chorobie Grażyna Kolus, wieloletni pracownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, sołtys wsi Izabelów w latach 2007-2018. W swojej pracy zawodowej i działalności społecznej poświęcała się ludziom starszym, chorym i cierpiącym. Była człowiekiem wielkiego serca, dobra i życzliwa osobom potrzebującym.

REKLAMA

śp. Grażyna Kolus

Ksiądz kanonik Zenon Kicior – po długiej i ciężkiej chorobie, późnym wieczorem w piątek 21 września zmarł ksiądz Zenon Kicior – wieloletni proboszcz parafii w Stąporkowie. W wieku 62 lat, w 36 roku posługi kapłańskiej w piątek 21 września o godzinie 23:57 po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ksiądz kanonik Zenon Kicior, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Stąporkowie, wieloletni duszpasterz strażaków z regionu koneckiego.

Ksiądz Bonifacy Miązek – Ks. Bonifacy Miązek urodził się 27 marca 1935 roku w Kolonii Szczerbackiej. Od najmłodszych lat był związany z Końskimi. Ukończył Państwowe Liceum Pedagogiczne w Końskich w 1954 roku, po czym wstąpił do seminarium duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1959 roku. W 1965 r. odłączył się od wycieczki turystycznej i poprosił o azyl polityczny w Austrii – od tamtego czasu zamieszkał w Wiedniu. Wykładał historię literatury polskiej na Uniwersytecie Wiedeńskim. Był autorem wierszy, prac krytycznych i historycznych o literaturze polskiej. Po przejściu na emeryturę wrócił do ojczyzny i zamieszkał w Końskich przy parafii św. Mikołaja. W 2005 roku został Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Końskie. W sierpniu 2012 roku znów wyjechał z Polski i zamieszkał w Breitenfurt bei Wien w Austrii. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł 17 października 2018.

Marcelina Lagner – wieloletnia kierownik zespołu ludowego „Rogowianka”, działaczka na rzecz swojej miejscowości. Marta Lagner (bo tak chciała by się do niej zwracać) ponad trzydzieści lat temu została pierwszą kierowniczką, a jednocześnie jedną z inicjatorek Zespołu Ludowego „Rogowianka”. Funkcję tę pełniła przez 22 lata. Zmarła w styczniu 2018 roku.

Danuta Jakubowska – Wieloletnia nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich, a także wieloletnia członkini sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *