REKLAMA

Wyniki matur: Mamy najlepszych polonistów w województwie!

O północy zadrżały serca naszych maturzystów. Wtedy to na specjalnym portalu mogli oni sprawdzić swoje wyniki. Dzisiaj Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała pierwsze maturalne zestawienie – wiemy jak poradziły sobie poszczególne powiaty. 

REKLAMA

Nasz powiat nie ma się czego wstydzić, a w klasyfikacji dotyczącej języka polskiego jesteśmy nawet liderem! Średnia naszych uczniów z języka polskiego na poziomie podstawowym to 38,89 pkt na 70 pkt do zdobycia. Brawa i gratulacje należą się naszym uczniom, ale i polonistom, którzy przygotowywali ich do matury.

Nieco gorzej wypadamy w klasyfikacji matematyki na poziomie podstawowym. Tutaj zajmujemy dziewiąte na czternaście (trzynaście powiatów i miasto Kielce) możliwych miejsc z wynikiem 27,88 pkt / 50 możliwych. Najsłabiej jest natomiast w przypadku angielskiego na poziomie podstawowym – jedenaste miejsce i 32,44 pkt / 50 możliwych.

REKLAMA

Warto wspomnieć także o wyniku z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Zdawało go bowiem u nas aż 114 uczniów. Ich średnia zdobycz punktowa jest lepsza niż tych zdających angielski – to 32,92 pkt.

Wciąż nie wiemy jak kształtuje się zdawalność w naszym powiecie. Takie dane dostępne będą nieco później. Natomiast w skali całego kraju tegorocznej matury nie zdało około 22,5 % wszystkich do niej podchodzących.

Zdjęcie poglądowe.

REKLAMA
REKLAMA