REKLAMA

Zdrowy i sportowy dzień dziecka w Kazanowie [zdjęcia]

W ostatni piątek na placu przy Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie odbyła się impreza plenerowa związana z dniem dziecka, ale i zdrowym trybem życia. Był to jeden z elementów przedsięwzięć realizowanych w szkole w związku z Gminnymi Dniami Profilaktyki.

REKLAMA

W czasie trwania wydarzenia uczniowie brali udział w eliminacjach sportowych i zajęciach plastycznych. Był to również czas podsumowań dwóch projektów. Pierwszy z nich, „ŻYJ ZDROWO”, realizowali uczniowie klas VA i VB w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Jego celami było poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, wychowywanie świadomego konsumenta, promowanie aktywnego trybu życia i rozwijanie sprawności fizycznej. Na czas Pikniku uczniowie i wychowawcy klas piątych przygotowali przekąski, których przepisy zgromadzili wcześniej w tzw. „Zdrowej książce kucharskiej”.

REKLAMA

Drugi projekt, „ZAWÓD CZY PASJA”, realizowali siódmoklasiści. Miał on na celu rozwój zainteresowań uczniów pod kątem poznawania różnych zawodów i ukazanie wartości pracy w życiu człowieka. Uczniowie z pomocą wychowawcy przygotowali portfolio, foldery i tablicę informacyjną „Mój wymarzony zawód”.

Na piknik przybyli też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Aspirant Łukasz Morka w ramach akcji „Rowerowy Ruch Drogowy” przeprowadził wśród uczniów klasy IV egzamin na kartę rowerową.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *