REKLAMA

94 tysiące złotych dla DPS’ów z powiatu koneckiego [zdjęcia]

Ponad 94 tysiące złotych na bieżącą działalność Domów Pomocy Społecznej otrzymał w środę powiat konecki. To wsparcie w ramach walki z epidemią COVID-19. 

REKLAMA

W imieniu powiatu koneckiego umowy podpisali: skarbnik Edyta Drążkiewicz, członek Zarząd Jarosław Staciwa oraz starosta konecki Grzegorz Piec

Dofinansowanie dla domów pomocy społecznej w całej Polsce sięgnie 30 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na wsparcie w czasie epidemii koronawirusa na bieżącą działalność. W tym między innymi na przyznanie gratyfikacji osobom zatrudnionym w domach pomocy społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników narażonych na negatywne skutki wystąpienia stanu epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Województwo świętokrzyskie z rezerwy celowej dla 14 powiatów i 2 gmin na dofinansowanie dla publicznych domów pomocy społecznej otrzymało 1 206 500 zł. Do powiatu koneckiego trafi 94 tysiące 236 złotych. Przypomnijmy, że w naszym regionie mamy dwa DPS’y: „Cichy Zakątek” w Końskich i „Etola” w Rudzie Pilczyckiej. Umowę na dofinansowanie z ramienia powiatu podpisali: skarbnik Edyta Drążkiewicz, członek zarządu powiatu Jarosław Staciwa, starosta Grzegorz Piec. Jednostki rządowe reprezentowali: senator Krzysztof Słoń i wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *