REKLAMA

Adam Jarubas o sytuacji na granicy z białorusią

Europoseł Adam Jarubas opowiada o opiniach europarlamentarzystów z innych państw w sprawie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Jarubas wskazuje także drogę, którą polski rząd powinien podążać do rozwiązania tego konfliktu. 

REKLAMA

Adam Jarubas o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej: 
Tematem, który elektryzuje opinię publiczną w Polsce, ale i Europie jest sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Cynicznie wykorzystywana sytuacja przez reżim Łukaszenki, który chce przez to zdestabilizować sytuację w Unii Europejskiej i odegrać się za wsparcie udziale przez Polskę i wiele krajów europejskich w momencie kryzysu po wyborach prezydenckich na Białorusi. 

W zeszłym tygodniu odbyła się w Brukseli dyskusja na ten temat i zdecydowana większość europarlamentarzystów solidaryzowała się z Polską […] To co dziś jest ważne to rozwiązanie tego kryzysu wykorzystując wsparcie instytucji międzynarodowych. Do tej pory rządzący Polską nie pozwolili na to, nie wyszli z inicjatywą by zaangażować służby europejskie. Myślę, że to jest błąd. Dzisiaj podstawowym celem polskiej dyplomacji powinno być umiędzynarodowienie tego konfliktu, bo jeśli Łukaszenka będzie widział po drugiej stronie nie tylko polskich pograniczników, policjantów, którzy bronią granicy to może to zadziałać na niego studząco… 

REKLAMA

Więcej w materiale wideo. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *