REKLAMA

Akcja #PosiłekDlaLekarza – wesprzyj szlachetną zbiórkę lub zgłoś swoją gastronomię!

Zagrożenie, jakie niesie za sobą rozprzestrzeniający się koronawirus jest coraz większe. Oczywistym jest, że w takiej sytuacji służba zdrowia w całym kraju ma coraz więcej obowiązków. Ruszyła więc ogólnopolska akcja #PosiłekDlaLekarza, w ramach której pracownicy służby zdrowia otrzymują za darmo posiłki z lokalnych gastronomii. Sponsoruje je każdy, kto dołoży swoją cegiełkę do zrzutki, którą znajdziecie TUTAJ. W powiecie koneckim akcja także spotkała się z pozytywnym odzewem i kilku przedsiębiorców postanowiło zgłosić swoje restauracje do udziału w akcji. 

REKLAMA

Fot. Fanpage #PosiłekDlaLekarza

„Epidemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Jednak najbardziej dotyczy ona służby zdrowia, która znajduje się na pierwszym froncie walki z chorobą […] Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji” – czytamy na stronie zbiórki.

Obecnie zbiórkę wsparło już niemal 9000 osób, które przekazały na szczytny cel łącznie ponad 450 tysięcy złotych! Z Końskich do akcji zgłoszenia wysłały już Piecownia, 2w1 Cafe Benz oraz JupiDietZapraszamy wszystkich restauratorów z powiatu koneckiego, którzy chcą przyłączyć się do szlachetnej akcji do wypełnienia formularza zgłoszeniowego – TUTAJ. Szczegółowe wymagania, jakie musi spełniać lokal znajdziecie na stronie zbiórki – TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

One thought on “Akcja #PosiłekDlaLekarza – wesprzyj szlachetną zbiórkę lub zgłoś swoją gastronomię!

  1. Kazimierz Wilk 21 marca 2020 at 10:20 - Reply

    Szczerze mówiąc, czekam na ogólnopolską akcję dofinansowania posiłków dla pacjentów. W polskich szpitalach nadal na śniadanie i kolację są 3 kromki suchego chleba i 1/3 czegoś, co udaje serek topiony + plasterek pomidora. To prawda, szpital to nie restauracja, ale choremu należy się szczególna troska; także b. dobry posiłek dla wzmocnienia. Widziałem w szpitalach uwłaczające godności pacjenta walki o pierwszeństwo przy wazie, by złowić z wody nazywanej zupą jak najwięcej ziemniaków, czy makaronu. Mógłbym tak snuć wiele opowieści o niegodziwym postępowaniu, których byłem świadkiem, przy żywieniu pacjentów. Dlatego tak zabolała mnie ta „akcja” żywienia lekarzy zarabiających kilka, kilkanaście tysięcy na miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *