REKLAMA

Artystyczne doznania na finał Koneckiego Września [wideo, zdjęcia]

Dobiegły końca tegoroczne obchody Koneckiego Września. W niedzielę w ramach najważniejszego wydarzenia o charakterze historycznym w naszym regionie odbyła się polowa msza święta, a także koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

REKLAMA

Niedzielne uroczystości rozpoczęła polowa msza w intencji ojczyzny na placu przy Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich. Odprawiał ją ks. dziekan Andrzej Zapart, a artystycznie wydarzenie uświetnili licealiści z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich pod kierunkiem Anny Wiadernej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie pod kierunkiem Anny Kasielskiej i Renaty Robak oraz chór z parafii św. Mikołaja pod dyrekcją Marka Samsonowskiego. Gościem specjalnym podczas niedzielnej mszy był aktor filmowy i teatralny Andrzej Młynarczyk, którego występ także był częścią programu artystycznego.

REKLAMA

Na koniec nabożeństwa jego uczestnikom podziękował burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Dla włodarza gminy szczególne znaczenie miał udział dzieci i młodzieży w Koneckim Wrześniu.

„W moim odczuciu jednym z ważniejszych wydarzeń był liczny udział dzieci i młodzieży, zarówno w wydarzeniach piątkowych, sobotnich i niedzielnych. To jest istotne nowum, bo przecież o to tak naprawdę nam chodziło. Myślę, że na przykład dobrym doświadczeniem jest dzisiejszy występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie z takim mini programem artystycznym, który był tak autentycznie po dziecięcemu przedstawiony, że myślę, że był źródłem wzruszeń. A ponieważ miałem szczęście i zaszczyt być wśród tych ludzi, którzy z rąk kombatantów przyjmowali Konecki Wrzesień w imieniu samorządu koneckiego, to mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że ich marzeniem, takim testamentem byłoby, żeby Konecki Wrzesień – wspomnienie o II Wojnie Światowej, które dla nich było bardzo osobistym przeżyciem, żeby ono w młodym pokoleniu się zagnieździło i miało swoją kontynuację. Myślę, że pod tym względem ten testament jest realizowany” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Obchody tegorocznego Koneckiego Września zakończył koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, który na plac przed sceną letnią w Parku Miejskim w Końskich przyciągnął wielu spragnionych kultury i rozrywki mieszkańców naszej gminy.

Zachęcamy także do obejrzenia wideorelacji z poprzednich dni obchodów tego wydarzenia. Znajdziecie je TUTAJ i TUTAJ.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *