REKLAMA

Atrakcje na wakacje w Stąporkowie

W wakacje Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie nie zamierza zwalniać tempa. Przedstawiamy szereg atrakcji, które odbędą się w tym okresie.

REKLAMA

Program tegorocznych imprez w czasie wolnym od szkoły zapowiada się bardzo ciekawe. Jeszcze w czerwcu odbędzie się III Gra Miejska „Zagadkowy Stąporków”. W dniach 30 czerwca – 2 lipca zarówno młodzież jak i dorośli będą mogli wziąć udział w warsztatach akwarelowych, które poprowadzi współzałożyciel Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich – Minh Dam. Trzydniowy kurs kosztuje 100 złotych. Osoby przyjezdne będą mogły przenocować za opłatą w Ośrodku Wako w Czarnieckiej Górze. Ośrodek Kultury i Sportu czeka jeszcze na zgłoszenia.

Z okazji 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Stąporków MGOKiS, przy współpracy Nadleśnictwa Stąporków, organizuje I Plener Artystyczny „wSTĄP- ART”. Projekt ten rozpocznie się 3 lipca, a zakończy 7 lipca ekspozycją prac. Dzieła zostaną również zaprezentowane podczas tegorocznego Bieguna Ciepła, który odbędzie się 13 sierpnia. W tym roku „Biegun” będzie wyjątkowy, bo połączony z obchodami 50-lecia nadania praw miejskich. Więcej o tym wydarzeniu piszemy TUTAJ.

REKLAMA

Nie zabraknie również nieco mniejszych festynów w sołectwach. Rodzinne pikniki odbędą się 1 lipca w Wielkiej Wsi, 15 lipca w Koziej Woli, 5 sierpnia w Gustawowie. W sobotę, 24 lipca, Ośrodek współorganizuje Piknik Militarny w Skrzyszowie, podczas, którego wystąpią „Smarkowianki” oraz w dniach 24-27 sierpnia – Ogólnopolski Centralny Zlot Krajoznawców.

Kolejną atrakcją będzie na pewno turnus wakacyjny, który potrwa od 10 do 28 lipca. W ramach spotkań będą prowadzone działania w parku miejskim wspólnie z Placówką Wsparcia Dziennego „Dobra Przestrzeń”. Oferta skierowana jest także do osób niepełnosprawnych, ponieważ na ukończeniu jest już instalacja huśtawki dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami oraz urządzenia wspinaczkowego przystosowanego dla osób poruszających się na wózkach w ramach projektu pt. „Życie bez barier” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU oraz dotacji z Gminy Stąporków.

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *