REKLAMA

Aż 11 nietrzeźwych kierowców złapanych w weekend w powiecie koneckim!

Niestety aż 11 kierujących samochodami, rowerami, a nawet skuterami z terenu powiatu koneckiego postanowiło kierować na tak zwanym „podwójnym gazie” w miniony weekend. Wszyscy oni zostali bardzo szybko wyeliminowani z dróg przez koneckich stróżów prawa.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„Od piątku do niedzieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz Oddziałów Prewencji Policjimw Kielcach ujawnili 11 nietrzeźwych kierujących, którzy poruszali się po drogach powiatu koneckiego różnego rodzaju środkami transportu. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących samochodami, jednego motorowerzystę, dwóch kierujących czterokołowcami lekkimi typu gokart oraz pięciu nietrzeźwych rowerzystów”  – mówi starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Niechlubnym rekordzistą, który kierował pojazdem, okazał się 26-latek, który mając w organizmie 2,6 promila alkoholu, zjechał z drogi i uderzył w drzewo w miejscowości Dęba. Szczęśliwie w tym zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń. Niestety, brakiem wyobraźni wykazali się także dwaj wczasowicze, którzy w Sielpi jeździli po deptaku czterokołowcami lekkimi typu gokart, będąc pod wpływem alkoholu. W organizmie 24-latka były blisko 2 promile alkoholu, zaś jego 22 –letni kompan miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Również kilku rowerzystów postanowiło niestosować się do obowiązujących przepisów. Wśród nich był między innymi 63-latek, w którego organizmie było blisko 2,8 promila alkoholu. Ostatnim z niechlubnego rankingu był 38-latek z Końskich, który podejrzewany jest o kierowanie motorowerem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

REKLAMA

Część z ujawnionych osób została ukarana mandatami w kwocie 2,5 tyś. złotych, inni muszą liczyć się z postępowaniem sądowym. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

REKLAMA

One thought on “Aż 11 nietrzeźwych kierowców złapanych w weekend w powiecie koneckim!

  1. Komuś wleci mucha do mieszkania i go o to oskarżą. Znam podobny przypadek. Zgrywają się przed społeczeństwem na stróżów prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *